المان وحدت با عنوان محمد رسول الله (ص) در خاش نصب شد

زاهدان - ايرنا - المان وحدت با عنوان محمد رسول الله (ص) در آستانه سال نو و استقبال از نوروز به همت شهرداري خاش در ميدان امام خميني (ره) ورودي اين شهر نصب و امروز /شنبه/ از آن رونمايي شد.

شهردار خاش در حاشيه مراسم رونمايي از اين المان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين المان با 20 متر ارتفاع ساخته شده كه در نوع خود بسيار جذاب و ديدني است.
عبدالمجيد تمنداني افزود: اين طرح در ميدان ورودي شهر و مسير عبور مهمانان نوروزي در محور خاش به شهرهاي زاهدان، ايرانشهر و سراوان اجرا شده است.
وي اظهار داشت: خاش از نگاه سمعي و بصري و كاشت گلها و گياهان بسيار متنوع و پر جاذبه شده و نصب اين المان به جذابيت شهر بيشتر كمك كرد.
شهردار خاش ادامه داد: المان فانون و يا همان چراغ دستي بلوچي و دوك( نخ ريسي) يا همان جلك بلوچي نيز توسط شهرداري خاش طراحي و ساخته شده اند كه المان فانون هم امروز در خيابان امام خميني (ره) چهار راه سابق پليس نصب شد.
تمنداني اظهار داشت: با نورپردازي هاي شبانه و نصب المانهاي جديد چهره شهري خاش بسيار ديدني شده كه خاطرات خوشي براي شهروندان و مهمانان نوروزي و ساير گردشگران در فصول مختلف سال خاطرات خوشي به يادگار مي ماند.
وي افزود: سياه چادر استقبال و پذيرايي از مهمانان نوروزي نيز در جوار مسجد ابوالفضل العباس (ع) شهر خاش توسط شورا و شهرداري راه اندازي شده و همانند سالهاي قبل مورد استقبال مهمانان قرار گرفته است.
نصب سياه چادر در محورهاي ورودي شهرهاي خاش و نوك آباد و نقاط روستايي به همت بخشداري مركزي، اداره ميراث فرهنگي، جمعيت هلال احمر، دهياران فعال در بخشهاي نوك آباد و مركزي و ايرندگان، شوراي شهر و شهرداري نوك آباد برپا شده است.
منتخب مردم خاش در مجلس دهم شوراي اسلامي در بازديد از ستادهاي استقبال از مهمانان نوروزي بر ضرورت معرفي توانمندي ها و جذابيتهاي اين شهرستان در ابعاد گردشگري و ميراث فرهنگي، صنايع دستي، كشاورزي، گياهان دارويي و غيره تاكيد كرد.
علي كرد معرفي آداب و سنن زندگي قوم بلوچ، برپايي نمايشگاه عرضه محصولات و فروش گياهان دارويي، معرفي لباس زنان و مردان بلوچ را داراي اهميت خواند و از عملكرد دست اندركاران فرهنگي تجليل كرد.
خاش در 185 كيلومتري جنوب زاهدان مركز سيستان و بلوچستان واقع شده است.
7310 / 6081

سرخط اخبار استان‌ها