گردشگران جمهوری چك از جاذبه های گردشكری اسفراین بازدید كردند

اسفراین - ایرنا - نخستین گروه از گردشگران خارجی از جمهوری چك روز شنبه از مناطق و بناهای گردشگری اسفراین در استان خراسان شمالی بازدید كردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری اسفراین در گفت وگو با ایرنا اظهار كرد: دو گردشگر خارجی از كشور جمهوری چك امروز از مناطق گردشگری رویین و شهر تاریخی بلقیس بازید كردند.
محمد محمدی افزود: این گردشگران جمعه شب را در منطقه نمونه ملی گردشگری رویین و در واحدهای اقامتی سنتی این روستا اقامت كردند و با غذاهای سنتی ابن روستا پذیرایی شدند .
وی افزود: بازدید از جاذبه های طبیعی این روستا گردشگری، سیردر كوچه های تاریخی و پیچ در پچ روستا و بازدید از صنایع دستی روستا و مراحل بافت آن از دیگر برنامه های این گردشگران در مدت اقامت این گردشگران درروستای گردشگری رویین بود .
محمدی گفت: این دو گردشگر با ابراز رضایت فروان از حضوردراین روستای گردشگری قول سفر مجدد به این روستا را در سال آینده دادند .
روستای نمونه ملی گردشگری رویین با طبیعت زیبا و سحرانگیز، قدمتی دیرین، بافت پلكانی و چشم نواز در27كیلومتری اسفراین و52كیلومتری بجنورد مركز خراسان شمالی، و در دامنه جنوبی رشته كوه آلاداغ واقع است.
این روستا در دره ای زیبا و سرسبز با چشم اندازی سحرانگیز و دلفریب، بافتی پلكانی و چشم نواز ، كوچه های پیچ در پیچ و خیال انگیز و باغ هایی خرم و پر حاصل قرار گرفته كه سالانه میزبان گزدشگران و طبیعت گردان زیادی از سراسر ایران است.
دبیر ستاد خدمات سفراسفراین بیان كرد: این دو گردشگر اروپایی امروز از شهر تاریخی بلقیس نیز بازدید كردند و راهنمایان و كارشناس این شهر تاریخی توضیحات لازم را در این اثر عظیم تاریخی دراختیار دراین گرشگران قرار دادند .
وی افزود: این گردشگران خارجی پس از باردید از شهر تاریخی بلقیس اسفراین رابه مقصد نیشابور ترك كردند
وی خاطر نشان كرد: این گردشگران توسط راهنمایان می سی نو به این مناطق گردشگری آمده اند.
28 گردشگر خارجی در بهار 94 از مناطق گردشگری اسفراین بویژه شهر تاریخی بلقیس بازدید كردند.
شهر كهن اسفراین معروف به شهر بلقیس ، دومین بنای عظیم خشتی و گلی ایران در فاصله سه كیلومتری جنوب شهر كنونی اسفراین قرار دارد وسالانه میزبان شمار زیاد یاز گردشگران داخلی و خارجی است .
شهرستان 127 هزار نفری اسفراین در 60كیلومتری جنوب شرقی بجنور د مركز خراسان شمالی قرار دارد .
/7189/ 6042

سرخط اخبار استان‌ها