اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبركه شمال استان اصفهان

كاشان- ایرنا- طرح آرامش بهاری از 28 اسفندماه سال جاری اجرا و تا پایان نوروز 95 در بقاع متبركه شهرستانهای اردستان، آران و بیدگل، نطنز و كاشان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، طرح نوروزی آرامش بهاری یك طرح ملی و بین المللی است كه با وجود مبلغان چند زبانه مورد استقبال گردشگران خارجی نیز قرار گرفته است، به طوری كه می توان از مهمترین ماموریت‌ های سازمان اوقاف كه هم دارای بعد ملی و هم بین ‌المللی است به اجرای این طرح در بقاع متبركه نام برد.
این طرح برای پنجمین سال است كه در بقاع متبركه كشور و از جمله بقاع شهرستانهای شمالی استان اصفهان اجرا می شود كه ضرورت توجه به این طرح موجب خواهد شد تا این ظرفیت ارزشمند دچار غفلت و بی‌ توجهی نشود.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه اردستان اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبركه این شهرستان و نیز خدمت به امامزادگان و زائران اهل بیت (ع) را توفیق و لطف الهی دانست كه نصیب مردم این خطه شده است.
حجت الاسلام سیدعلی طباطبایی در گفت و گو با ایرنا با تاكید بر اینكه هر چه در شان و منزلت اهل بیت (ع) است باید در اجرای طرح آرامش به كار گرفته شود، گفت: باید به برگزاری نمازهای جماعت در این طرح اهمیت داده شود.
وی همچنین از برگزاری مراسم سال تحویل در امامزاده اسماعیل (ع) اردستان با قرائت زیارت خاصه امام رضا (ع) و پذیرایی از زائران و مسافران نوروزی در ایستگاههای صلواتی خبر داد.
طباطبایی تصریح كرد: طرح برنامه های مسابقات فرهنگی مذهبی، اقامه نمازجماعت و اجرای برنامه پرسش و پاسخ به سوالات شرعی مراجعان با حضور روحانیون از دیگر برنامه های طرح آرامش بهاری در این خطه است.
شهرستان اردستان 64 امامزاده و بقعه متبركه دارد.
** برگزاری ویژه‌ برنامه تحویل سال در آقاعلی عباس(ع) بادرود نطنز
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بادرود نطنز نیز از برگزاری ویژه ‌برنامه تحویل سال 95 در جوار امامزاده آقاعلی عباس(ع) بادرود نطنز خبر داد.
حجت‌الاسلام علیرضا محلوجی اظهار كرد: یكی از سنت‌ های دیرینه مردم ایران در هنگام تحویل سال حضور در مكان‌های مقدس و بقاع متبركه است و بدون شك حضور در این اماكن موجب بركت رزق و روزی برای انسان است چرا كه ائمه معصومین (ع) و امامزادگان واجب التعظیم همواره شافع انسان ‌ها بوده و هستند.
وی گفت: یكی از این اماكن متبركه شاخص در سطح كشور؛ آستان مقدس امامزادگان آقاعلی عباس و شاهزاده محمد (ع) واقع در بادرود است كه سالانه پذیرای بیش از دو میلیون زائر بوده كه تنها در ایام نوروز 94 حدود 400 هزار زائر و مسافر به این بارگاه مقدس مشرف شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بادرود افزود: هم‌زمان با تحویل سال نو ویژه‌ برنامه‌های سال نو از ساعت 6 صبح در صحن مطهر همراه با قرائت قرآن، زیارت آل یاسین و اجرای گروه تواشیح و مدیحه ‌سرایی مداحان اهل‌بیت (ع) اجرا می‌شود.
وی همچنین از اجرای طرح آرامش بهاری در امامزاده آقاعلی عباس (ع) خبر داد و گفت: از جمله اقدامات اوقاف و امور خیریه بادرود در این بارگاه مطهر در طول طرح آرامش بهاری از 28 اسفند تا 15 فروردین، اقامه نمازجماعت توسط روحانیان، برپایی خیمه معرفت و استقرار روحانیان بومی و غیربومی در غرفه‌ های كودك و نوجوان، مشاوره خانوادگی و پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره وقف، عفاف و حجاب، برگزاری مسابقات فرهنگی، برپایی سلسله نمایشگاه آرامش بهاری، فعالیت دفتر پاسخگویی به مسائل شرعی، استقرار ایستگاه‌های صلواتی و اسكان موقت زائران خواهد بود.
بادرود از توابع شهرستان نطنز در 160 كیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.
همچنین ویژه برنامه های تحویل سال و طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع متبركه آران و بیدگل از جمله هلال ابن علی (ع) و نیز حضرت سلطانعلی ابن امام مجمدباقر (ع) مشهد اردهال كاشان و دیگر بقاع متبركه این دو شهرستان برگزار می شود.
7431/7430/6021

سرخط اخبار استان‌ها