۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۸
کد خبر: 82007806
T T
۰ نفر
نخستين موج مسافران نوروزي وارد آستارا شدند

آستارا - ايرنا - انبوهي از مسافران نوروزي با آغاز تعطيلات و در واپسين ساعات سال 1394 ، در هوايي بهاري وارد شهرستان آستارا شده و در اماكن و اقامتگاه هاي موجود در شهر مستقر شدند.

به گزارش عصر شنبه خبرنگار ايرنا مسافران نوروزي آستارا كه از ديروز و با آغاز تعطيلات نوروزي سفر خود را به اين منطقه آغاز كرده اند ، رنج سفر خويش را با گرماي ديدارها و گشت و گذار در مناظر ديدني اين شهرستان عوض كردند.
اين عده از مسافران هم اكنون به تعداد زياد در سطح شهر آستارا به چشم مي خورند و انتظار مي رود كه حجم گسترده مسافران نوروزي اين شهرستان طي دو روز آينده وارد اين شهرستان شوند.
تعداد كثيري از مسافراني كه به خصوص از مسيرهاي آذربايجان شرقي و اردبيل وارد آستارا شده اند و قصد سفر به شهرهاي شمالي كشور در استان هاي گيلان و مازندران را دارند ، در مسير خود علاوه بر حضور در مناطق مختلف ديدني اين شهرستان ، ساعاتي را در آستارا به تعطيلات گذراني مي پردازند.
همچنين مسافراني كه قصد ديدار از مناطق شمالغرب كشور به خصوص استان هاي اردبيل ، زنجان ، آذربايجان شرقي ، آذربايجان غربي و كردستان را دارند و از مسير استان گيلان قصد سفر به اين مناطق از كشورمان را دارند، حتما سري به مناطق ديدني و به خصوص بازار مرزي و ساحلي پررونق و معروف شهرستان آستارا مي زنند.
برخي از مسافراني كه ديروز و امروز وارد آستارا شده و اقامت كرده اند، از اهالي سابق اين شهرستان محسوب مي شوند كه طي ساليان گذشته به مناطق ديگري از كشورمان مهاجرت كرده اند و با آغاز تعطيلات نوروزي به منظور ديدار با بستگان خود به اين ديار سفر كرده اند.
فرماندار شهرستان مرزي آستارا با پيش بيني افزايش ورود مسافران نوروزي به اين شهرستان گفت: از امروز ده ها هزار گردشگر و مسافر نوروزي سفر خود به شهرستان آستارا را آغاز كرده اند.
سيروس شفقي در گفت وگو با ايرنا برنامه ريزي براي اسكان ، اطلاع رساني و ارايه خدمات در ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي آستارا را مقبول ارزيابي كرد و افزود: در صورت مساعد شدن هوا در روزهاي آتي، ورود مسافران به اين شهرستان افزايش مي يابد.
وي اضافه كرد: امسال براي اسكان مسافران نوروزي فرهنگي 182 كلاس درس مدرسه پيش بيني شده و 30 واحد مسجد نيز براي ارائه خدمات عمومي به خصوص اداي فريضه نماز مسافران آماده سازي شده است.
شفقي ادامه داد: علاوه بر اين ، 13 هتل ، 9 هتل آپارتمان ، هفت مهمانپذير ، 26 واحد پذيرايي بين راهي ، 700 مسافر كاشانه ، چهار كمپينگ با حدود 466 سكو براي ارائه خدمات به مسافران نوروزي بهسازي شده است.
طبيعت زيباي اطراف درياچه استيل ، باغ پرندگان در ورودي شهر ، پارك حيات وحش ، نوار ساحلي آستارا ، بازارچه مرزي و ساحلي ، منطقه زيباي دربند ، گردنه حيران ، باغ چاي عباس آباد ، بهشت كاكتوس ها ، آبشار لاتون ، حوضچه هاي طبيعي لاتون ، منطقه بهارستان و آبگرم كوته كومه در كنار بقعه پير قطب الدين صفوي ، قلعه شيندان يا سندان، بقعه امام زاده سيدابراهيم و سيدقاسم در هفت كيلومتري جنوب آستارا از جمله جاذبه هاي شهرستان آستارا محسوب مي شود كه همه ساله مسافران زيادي را راهي اين گوشه از كشورمان مي كند.
آستارا در ايام تعطيلات نوروزي سال 94 با پذيرايي از يك ميليون و 64 هزار و 156 نفر مسافر و گردشگر نوروزي ، جزو شهرهاي مهم استان گيلان در پذيرايي از مسافرن و گردشگران نوروزي بود.
وجود يك هزار و 200 واحد تجاري در بازارچه مرزي آستارا و نيز وجود سواحل و طبيعت بكر و واقع شدن در مسير تردد شمالغرب كشور، مهمترين دلايل موثر در افزايش تعداد مسافران ورودي به شهرستان آستاراست.
7105/2007

سرخط اخبار استان‌ها