۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۳
کد خبر: 82007803
T T
۰ نفر
آزاد سازی سه منطقه در شرق فلوجه

تهران- ایرنا- نیروهای عراقی روز شنبه در پی درگیری های شدید با تروریست های داعش،‌ سه منطقه المعامل، البوسایح و البوتایه واقع در شرق فلوجه را از كنترل داعشی ها خارج كردند.

به گزارش شبكه خبری المیادین،‌ نیروهای عراقی در ادامه عملیات های نظامی خود علیه داعش، توانستند دو منطقه «المعامل» و «البو سایح» در شهرستان كرمه واقع در شرق فلوجه را از كنترل تروریست ها خارج كنند.
پایگاه خبری عراقی المسله نیز به نقل از «محمود مرضی الجمیلی» فرمانده نیروهای بسیج مردمی عراق در كرمه اعلام كرد:‌ نیروهای امنیتی عملیات نظامی گسترده ای را علیه مراكز و مخفیگاه های عناصر داعش در مناطق مركزی شهرستان كرمه (19 كیلومتری شرق فلوجه) انجام دادند.
این فرمانده عراقی افزود: در جریان این حملات، منطقه «البوتایه» از وجود تروریست ها پاكسازی شد و 28 عنصر تروریستی نیز به هلاكت رسیدند.
نیروهای عراقی همچنین دو خودروی بمب گذاری شده را منهدم كردند.
الجمیلی گفت:‌ نیروهای عراقی همچنان به پیشروی های خود در مناطق كرمه و آزاد سازی مناطق تحت اشغال داعش ادامه می دهند و تاكنون موفق شدند بیش از 80 بمب كار گذاشته شده و نیز چهار خودروی بمب گذاری شده را در محور منطقه «الصبیحات» در شرق فلوجه منهدم كنند.
وی تصریح كرد: طی چند ساعت آینده شاهد پیشروی گسترده نیروهای امنیتی عراق در عمق مناطق تحت اشغال داعش در مركز كرمه به ویژه مناطق «الشهابی»، «الرشاد»،‌ »الصبیحات» و«البوجاسم» خواهیم بود.
در همین حال كمیته امنیتی شورای استان الانبار اعلام كرد كه نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروهای عشایر شهر «كبیسه» در جنوب شهرستان «هیت» (70 كیلومتری غرب الرمادی) را از كنترل تروریست های داعش آزاد كردند و كنترل كامل آن را به دست گرفتند.
«راجع بركات العفیان» عضو این كمیته امنیتی در گفتگو با پایگاه خبری المسله گفت: شهر كبیسه پس از عملیات شدید نیروهای عراقی و وارد كردن خسارت های سنگین به عناصر داعش و فراوان آنها به مركز شهرستان هیت، آزاد شد.
مال الله العبیدی رییس شورای ناحیه «البغدادی» در استان الانبار نیز بامداد روز شنبه از آزاد سازی كارگاه سیمان در شهر كبیسه در غرب رمادی و برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز آن خبر داده بود.
این در حالی است كه اوضاع انسانی در این مناطق وخیم است و نهادهای امدادی درباره سرنوشت حدود 35 هزار نفر از شهروندانی كه از شهر هیت و مناطق اطراف گریخته اند، ابراز نگرانی كرده اند.
یك فرمانده ارشد عراق صبح امروز (شنبه) از آغاز مرحله نهایی عملیاتی گسترده برای آزادسازی شهر هیت در استان الانبار خبر داده بود.
بر اساس این گزارش گروه تروریستی داعش كه مورد حمایت غرب و برخی كشورهای منطقه است، از خرداد ماه سال گذشته به طور غافلگیرانه ای برخی از استان عراق از جمله برخی مناطق استان الانبار را به كنترل خود در آورد و مرتكب جنایت های فراوانی در این كشور شد.
از سوی دیگر، نیروهای عراقی با حمایت های مردمی طی ماه های گذشته در جریان عملیات های نظامی گسترده و درگیری های شدید موفق شدند شهر الرمادی مركز الانبار و برخی مناطق دیگر در اطراف فلوجه را از كنترل تروریست ها خارج و صدها تن را به هلاكت برسانند.
با وجود دستاوردهای چشمگیر نیروهای عراقی در استان الانبار، بخش های وسیعی از این استان كه نزدیك مرز اردن و سوریه است و نیز شهر فلوجه كه با بغداد تنها 50 كیلومتر فاصله دارد، هنوز در اشغال گروه تروریستی داعش است.
خاورم**9329**1599

سرخط اخبار جهان