شهربازي مرودشت در محور گردشگري شيراز - تخت جمشيد افتتاح شد

شيراز- ايرنا- شهربازي مرودشت واقع در ورودي جنوبي اين شهر و محور گردشگري شيراز – تخت جمشيد پس از گذشت حدود شش سال از كلنگ زني به بهره برداري رسيد تا در تعطيلات نوروز 95 پذيراي شهروندان و گردشگران اين شهر باشد.

به گزارش شنبه ايرنا، فرماندار شهرستان مرودشت در آيين بهره برداري از اين مجموعه تفريحي و سرگرمي گفت: شهربازي مرودشت هديه پايان سال 94 به شهروندان اين شهر تلقي مي شود.
ماشاء الله حيدرزاده افزود: اين پروژه براي شهرستان كافي نيست و بايد تلاش شود در محلات مختلف پارك هاي محله اي ايجاد شود و در آينده نيز يك پارك بزرگ در اين شهر ايجاد شود.
فرماندار مرودشت با اشاره به گذشت حدود شش سال از آغاز عمليات اجرايي ساخت اين شهربازي اظهار كرد: سپري شدن شش سال براي چنين پروژه اي را زيبنده نمي دانيم.
وي ادامه داد: بايد تلاش كنيم مدت زمان بهره برداري پروژه ها را كوتاه كنيم و موانع و مشكلاتي را كه از ابتدا در خصوص افتتاح يك پروژه وجود دارد رفع كنيم تا در حين اجراي پروژه با مشكل مواجه نشويم.
حيدرزاده در بخش ديگري از سخنان خود گفت: از هر گونه طرح سرمايه گذاري در شهر مرودشت و ديگر بخش هاي شهرستان حمايت مي كنيم و صندوق توسعه ملي هم براي تصويب و در اختيار گذاشتن اعتبار پروژه هاي بزرگ آمادگي كامل دارد.
امام جمعه مرودشت نيز در اين آيين با تبريك فرا رسيدن سال 95 گفت: با سرلوحه قرار دادن اين جمله شهيد بهشتي كه 'ما شيفتگان خدمت هستيم نه تشنگان قدرت' براي به دست آوردن رضايت مردم تلاش كنيم.
حجت الاسلام والمسلمين قنبرعلي احمدي اظهار داشت: شوراي شهر و شهرداران تمام تلاش خود را براي ايجاد نهضت خدمت رساني در شهر و شهرستان مرودشت به كار گرفتند و اميدوارهستم سال 95 سال شكوفايي و اوج خدمت رساني به مردم شهرستان باشد.
شهردار مرودشت هم در اين آيين گفت: در چهار ماه اخير يكي از اولويت هاي ما پروژه شهربازي بود و سعي شد بهترين مصالح در اين شهربازي به كار گرفته شود چرا كه شهر مرودشت با توجه به ظرفيت هاي ويژه در بخش گردشگري همچون ميراث جهاني تخت جمشيد و نقش رستم و ... يك شهر جهاني است.
سيدمنصور جعفري افزود: مساحت شهربازي مرودشت، سه هكتار است و شهرداري و سرمايه گذار پروژه به ترتيب 20 و 30 ميليارد ريال در اين طرح سرمايه گذاري كرده اند.
نادر اميدوار رئيس شوراي اسلامي شهر مرودشت نيز در اين آيين با بيان اين كه شهربازي مرودشت زمينه ساز اشتغال مستقيم و غيرمستقيم براي 50 نفر شده است، گفت: اين شهربازي براي پاسخ به نيازهاي تفريحي و سرگرمي شهروندان اين شهر كافي نيست و سرمايه گذار اين پروژه بايد در فاز دوم آن را گسترش دهد و با حمايت و همكاري شوراي شهر و شهرداري شاهد توسعه شهربازي هاي بزرگتر در مرودشت باشيم.
غضنفري سرمايه گذار اين پروژه هم گفت: هم اينك سومين چرخ و فلك بزرگ ايران، بزرگترين درياچه مصنوعي قايقراني شهربازي هاي كشور و بزرگترين كشتي تفريحي جنوب ايران در شهربازي مرودشت آماده ارائه خدمات به شهروندان و گردشگران هستند.
شهر مرودشت در 45 كيلومتري شمال شيراز قرار دارد. مجموعه ميراث جهاني تخت جمشيد و آثار تاريخي همچون نقش رستم، نقش رجب و ... در اين شهرستان واقع است.
2027/ 5054

سرخط اخبار استان‌ها