۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۰۸
کد خبر: 82007798
T T
۰ نفر
55 هزار و 878 هزار نفر در  قم اسكان يافتند

قم- ايرنا- مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم گفت: 55 هزار و 878 هزار زائر و مسافر نوروزي از 24 الي 28 اسفندماه در قم اسكان داده شدند.

عيسي رضايي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: از اين تعداد سه هزار و 880 نفر در واحدهاي اقامتي استان از جمله هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و خانه مسافر اسكان يافتند.
وي اضافه كرد: در مدارس قم 47 هزار و 101 نفر و در بوستان ها چهار هزار و 896 نفر اسكان پيدا كردند.
وي از برپايي چهار پايگاه اطلاع رساني اسكان براي مسافران نوروزي در اين استان خبر داد واظهار داشت: كارشناسان اين اداره كل در پايگاه هاي فرمانداري، بلوار بهار، عوارضي كاشان و عوارضي قم- تهران مستقر هستند و راهنماي زائران هستند.
رضايي افزود: زماني كه زائران و مسافران نوروزي به اين پايگاه ها مراجعه كنند كارشناسان آنها را به سمت هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذير و خانه مسافرها هدايت مي كنند تا با اطلاع از وضعيت واحدهاي اقامتي و نحوه خدمت رساني به آنها مراجعه كنند.
وي از نظارت از واحدهاي اقامتي خبر داد و گفت: سه اكيپ براي نظارت از تاسيسات گردشگري روزانه بازديد مي كنند كه فعاليت آنها به صورت مشترك با مركز بهداشت، اداره كل تعزيرات حكومتي و اداره نظارت بر اماكن عمومي فرماندهي انتظامي استان قم و همكاري انجمن بين راهي، پذيرايي و گردشگري انجام مي شود.
ستاد تسهيلات زائران و خدمات سفر استان قم فعاليت خود را از 27 اسفندماه آغاز كرد و تا 15 فروردين ماه سال آينده آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزي است.
درحال حاضر چهار هزار كلاس در در قالب 400 واحد آموزشي براي اسكان مسافران نوروزي در نظر گرفته شده و 400 نمازخانه و 70 سالن ورزشي نيز براي اسكان اضطراري از سوي ستاد اسكان ستاد تسهيلات و خدمات سفر استان قم ترتيب يافته است.
هفت پايگاه ثابت در نواحي مختلف شهر كار اسكان مسافران را بر عهده دارند.
همچنين 110 واحد هتل، هتل آپارتمان، 160 واحد خانه مسافر، 130 مجتمع بين راهي و تفريحي به مسافران و زائران نوروزي خدمات ارائه مي كنند.
/8138/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها