مصرف بنزین در آستانه ثبت ركورد جدید/افزایش مصرف به مرز 100 میلیون لیتر در روز

تهران- ایرنا- سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینكه آمادگی برای تامین كامل بنزین در تعطیلات نوروز وجود دارد، گفت: با توجه به حجم سفرهای نوروزی، مصرف بنزین در روزهای آینده افزایش یافته و به حدود 100 میلیون لیتر خواهد رسید.

داوود عربعلی امروز(شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره وضعیت مصرف بنزین در كشور، افزود: میزان مصرف بنزین دیروز (جمعه) به 89 میلیون لیتر رسید كه نسبت به روز مشابه پارسال، 14 درصد كاهش داشته است.
وی اضافه كرد: بیشترین میزان مصرف بنزین در روز گذشته به ترتیب به استان تهران با مصرف 17.7 میلیون لیتر، استان اصفهان با 7.4 میلیون، استان فارس با 5.9 میلیون و خراسان رضوی با 5.4 میلیون لیتر تعلق داشته است.
عربعلی درباره وضعیت مصرف بنزین در روز پنجشنبه 27 اسفندماه نیز گفت: در این روز میزان مصرف بنزین به 98.9 میلیون لیتر رسید كه نسبت به مدت مشابه پارسال 13 درصد رشد داشته است.

** تحویل 6 میلیون لیتر سوخت به 79 فروند هواپیما
سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی اضافه كرد: همچنین دیروز 6 میلیون لیتر سوخت نیز به 729 فروند هواپیما تحویل داده شد.
وی ادامه داد: میزان مصرف گازوئیل نیز در بیست و هشتم اسفندماه 25 میلیون لیتر بوده است كه نسبت به روز مشابه پارسال 36 درصد كاهش نشان می دهد.
وی اضافه كرد: بیشترین مصرف بنزین در ایام نوروز پارسال، متعلق به روزهای بیست و هشتم اسفندماه و دوازدهم فروردین ماه بوده است به گونه ای كه میزان مصرف در 12 فروردین به 105 میلیون لیتر رسید.
سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی افزود: پیش بینی می شود كه در روزهای آینده میزان مصرف بنزین روند افزایشی یافته و به حدود 100 میلیون لیتر افزایش یابد.
عربعلی درباره آمادگی برای تامین بنزین مورد نیاز سفرهای نوروزی نیز گفت: سه هزار و 562 جایگاه عرضه بنزین و گازوئیل و دو هزار و 239 جایگاه سی.ان.جی در ایام نوروز فعال هستند.
وی با بیان اینكه مشكل و كمبودی در تامین بنزین سفرهای نوروزی در كشور وجود ندارد، اضافه كرد: در صورت مشاهده مشكلی در جایگاه های عرضه سوخت، شهروندان می توانند گزارش های خود را با تماس با شماره 09627 اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا، امسال به طور میانگین روزانه 70 میلیون و 500 هزار لیتر بنزین مصرف شد كه نسبت به سال گذشته حدود دو درصد رشد داشته است.
میزان مصرف همه ساله با نزدیك شده به روزهای پایانی سال و ایام نوروز، جهش می یابد به گونه ای كه میانگین میزان مصرف درهفته های اخیر به حدود 75میلیون لیتر افزایش یافت كه پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروز به بالای 80 میلیون لیتر برسد.
میانگین مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی سال 94 حدود 78.3 میلیون لیتر بوده است.
اقتصام**2022** 2023

سرخط اخبار اقتصاد