۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۴۰
کد خبر: 82007779
T T
۰ نفر
رونمايي از دو المان جديد نوروزي در مشهد

مشهد- ايرنا- دو المان نوروزي با مفهوم پاسداشت ارزشهاي شهدا و ترويج فرهنگ رضوي به نام 'شهداي غواص' و 'آواي مهر' روز شنبه با حضور مديران استاني و شهري طي مراسمي در مشهد رونمايي شد.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي در اين مراسم گفت: آحاد مردم در مقابل خانواده‌ هاي شاهد و ايثارگر مسئوليت دارند و بايد در راستاي حفظ ارزش‌هاي دفاع مقدس تلاش كنند.
سيد سعيد سرابي افزود: هر آنچه امروز در اختيار داريم به دليل ايثار رزمندگان و خانواده ‌هاي اين بزرگواران است و ايثار بزرگمردان هشت سال دفاع مقدس هرگز از ياد و خاطر ملت ايران پاك نمي شوند.
وي ضمن قدرداني از همه افراد و مسئولاني كه در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت تلاش كرده اند ادامه داد: بايد تلاش كنيم ياد و خاطر رزمندگان و شهدا را زنده نگه‌ داريم و راه و روش زندگي الهي آنان را در جامعه نهادينه كنيم.
المان 'آواي مهر' با موضوع نقاره زني توسط 'زهرا ايزانلو' در ارتفاع 2.5 متر و طول پنج متر از جنس فايبر گلاس در ميدان شريعتي مشهد نصب شد.
شخصيت اين المان خادم حرم امام رضا(ع) است كه در حال نشسته نقاره مي ‌زند و كودكان در اطرافش شادي مي كنند. اين المان مهرباني و همدلي خادمان حرم امام رضا(ع) را نشان مي‌ دهد.
المان 'غواصان شهيد' نيز توسط محراب اسدخاني و نويد فلاحت از آهن و در ارتفاع هشت و عرض 3*4 متر ساخته شده است.
اين المان كه در ميدان هاشميه مشهد نصب شد، از بازگشت شهداي غواص دفاع مقدس به كشور الهام گرفته شده است.
در آستانه نوروز تعداد 95 المان شهري با مفاهيم فرهنگي و ديني مختلف در سطح شهر مشهد نصب شده است.
7489/1858

سرخط اخبار استان‌ها