۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۳۸
کد خبر: 82007775
T T
۰ نفر
ترافيك جاده اي استان مركزي نيمه سنگين است

اراك- ايرنا- مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي استان مركزي گفت: حجم ترافيك در جاده هاي برون شهري اين استان در روز شنبه نيمه سنگين است.

علي زندي فر روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: باتوجه به تعطيلات نوروزي، مسير هاي برون شهري استان مركزي با افزايش سفر مواجه شده و از نيم روز شنبه حجم اين ترددها رو به فزوني دارد.
‏وي ادامه داد: آزادراه تهران- ساوه با ترخ تردد ساعتي يك هزار و 273 خودرو، اراك- شازند با يك هزار و 46 و اراك-سلفچگان با 877 تردد وسيله نقليه ،در پرترددترين روز شنبه محورهاي مواصلاتي استان مركزي هستند.
مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي استان مركزي بيان كرد: 14 تيم گشتي در محورهاي مواصلاتي استان براي كمك رساني به مسافران نوروزي استقرار دارند و با توجه به ترافيك جاده هاي مواصلاتي رانندگان براي حفظ امنيت، جان سرنشينان بايد ضمن رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگيرا سرلوحه خود قرار داده و با دقت و خونسردي برانند.
آزادراه تهران - ساوه با نرخ تردد ساعتي سه هزار و 487 وسيله نقليه بين ساعت 9 تا 10 صبح و محور اراك- شازند با نرخ تردد دو هزار و 692 وسيله نقليه بين ساعت 17تا 18 عصر27 اسفند ماه جاري و اراك - سلفچگان با نرخ تردد ساعتي دو هزار و 449 وسيله نقليه در ساعت 13 تا 14 عصر در تاريخ 28 اسفند ماه جاري پرترددترين محورهاي استان در روزهاي سپري شده از تعطيلات نوروز ثبت شده اند.
هم اكنون بيش از 300 دستگاه خوردوهاي راهداري و 450 نفر نيروي انساني در قالب 75 گروه در محورهاي مواصلاتي استان مركزي به خدمت رساني به مسافران نوروزي مشغول هستند.
1955/6013/

سرخط اخبار استان‌ها