آماده باش كامل دستگاه هاي عضو ستاد سفرهاي نوروزي در تربت حيدريه

تربت حيدريه - ايرنا - معاون استاندار و فرماندار ويژه تربت حيدريه از آماده باش كامل كليه دستگاه هاي عضو ستاد سفرهاي نوروزي اين شهرستان براي ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزي خبر داد.

حسن فتحي نيا روز پنجشنبه در حاشيه بازديد از طرح ها و المان هاي نوروزي شهرداري و كمپ ها و پايگاه هاي سيار درون و برون شهري ستاد سفر اين شهر در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ممكن است همچون سنوات قبل تربت حيدريه مورد بازديد سرزده مسئولان كشوري قرار بگيرد و از اين حيث نيز هيچ مشكلي وجود ندارد.
وي گفت: با توجه به تجربه سال هاي گذشته، كشيك امور اراضي نيز به منظور جلوگيري از تخريب و يا تغيير كاربري اراضي منطقه با همكاري دادگستري، جهاد كشاورزي، زمين شهري و محيط زيست برقرار است.
شهردار تربت حيدريه نيز گفت: از مجموع 124 طرح نوروزي نصب و اجرا شده در اين شهر، 24 مورد المان هاي خاص نوروز است كه توسط هنرمندان اجرا شده و بقيه المان ها و طرح هاي گل و چمن كاري است كه توسط واحد فضاي سبز شهرداري اجرا شده است.
رمضانعلي شورابي افزود: امسال با تجهيز سامانه روشنايي، فرصت براي بازديد شبانه مسافران و گردشگران نيز از طرح ها فراهم آمده كه اميدوار هستيم با تامين اعتبارات مورد نياز بتوانيم سامانه نورپردازي شهر تربت حيدريه را در سال آينده متحول كنيم.
وي با بيان اينكه امسال در بوستان ها و مبادي ورودي و خروجي شهر نيز كانكس هاي سرويس بهداشتي و حمام عمومي براي رفاه حال مسافران استقرار يافته، گفت: همچنين آلاچيق ها و سكوهاي سيماني به منظور نصب چادرهاي مسافرتي مسافران در نظر گرفته شده است.
شورابي اظهار داشت: با اين حال تمهيدات لازم براي پذيرايي و اقامت مسافران در شرايط نامساعد جوي نيز با همكاري آموزش و پرورش فراهم شده است.
مسئول فضاي سبز شهرداري تربت حيدريه نيز به خبرنگار ايرنا گفت: برنامه نوروزي در زيباسازي ميدان ها و بلوارهاي سطح شهر، اجراي 50 طرح گل كاري است كه توسط همكاران شهرداري آماده سازي شده است.
سارا امينيان، هزينه اجراي اين طرح ها را افزون بر دو ميليارد ريال عنوان كرد و افزود: براي آبياري فضاي سبز بلوارها نيز سعي شده از سامانه آبياري تحت فشار و بدون استفاده از تانكر يا كارگر استفاده شود.
شهر 130 هزار نفري تربت حيدريه در 150 كيلومتري جنوب غربي مشهد قرار دارد.
6121/5132

سرخط اخبار استان‌ها