یك هزار زائر قزوینی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

قزوین - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع ) قزوین گفت: همزمان با سراسر كشور، امروز یك هزار زائر قزوینی به اردوی راهیان نور در مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام شدند.

سرهنگ محرمعلی والدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زائران به مدت چهار روز از مناطق عملیاتی شلمچه، طلائیه، هویزه، دهلاویه، اروند كنار و معراج شهدا بازدید خواهند كرد.
وی اظهار كرد: همچنین برنامه های مختلف از جمله برگزاری مسابقه های فرهنگی و تهیه و توزیع بسته های فرهنگی برای زائران در این اردو برنامه ریزی شده است.
سرهنگ والدی مهمترین هدف از اعزام راهیان نور را آشنا كردن نوجوانان و جوانان با روحیه فرهنگ ایثار و شهادت و هشت سال دفاع مقدس عنوان و خاطرنشان كرد: در تعطیلات نوروزی امسال 10 هزار زائر قزوینی به مناطق عملیاتی جنوب كشور اعزام می شوند.
وی با اشاره به رفع محدودیت های اعزام زائران به مناطق عملیاتی جنوب كشور با توجه به راه اندازی زائر سرای قزوین در خرمشهر، تاكید كرد: امسال دو هزار و 500 دانشجو نیز به مناطق جنوب اعزام شده اند.
فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد (ع ) قزوین ادامه داد: راهیان نور بهترین راه برای مقابله با تهدیدات فرهنگی دشمن است و امیدواریم با اقدام های صورت گرفته در این بخش برای زائران، در افزایش بار معنوی آنان تاثیرگذار باشیم.
سرهنگ والدی در پایان با اشاره به استقبال خوب اقشار مختلف مردم از اردوهای راهیان نور، یادآور شد: انس و علاقه جوانان به آرمان های انقلاب اسلامی و یادآوری دوران دفاع مقدس قابل تحسین بوده و اعزام زائران راهیان نور حركتی فرهنگی و مقدس است كه فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه پر رنگ تر می كند.
7390/8054

سرخط اخبار استان‌ها