تسهيلات اقامتي و سياحتي براي مسافران نوروزي در همدان فراهم است

همدان- ايرنا- معاون فرهنگي، اجتماعي و گردشگري شهرداري همدان گفت: تسهيلات اقامتي و سياحتي براي مسافران و گردشگران نوروزي در شهر همدان فراهم شده است.

محمدرضا بياناتي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: علاوه بر آمادگي براي استقبال از ميهمانان نوروزي بايد تمام دستگاه‌ها خود را براي شرايط غيرمترقبه آماده نگه دارند تا در چنين مواقع، مشكلي ايجاد نشود.
وي با تاكيد بر ضرورت ارتقاي امنيت و رفاه مسافران خاطرنشان كرد: ساماندهي حمل و نقل عمومي در سطح شهر به ويژه در اطراف هتل‌ها، اماكن عمومي و مهمانسراها در راستاي ارتقاي امنيت مسافران ايجاد شده است.
وي بيان كرد: به شش زبان به ميهمانان نوروزي در ورودي هاي شهر خير مقدم اعلام خواهد شد و تمامي مسافراني كه به شهر همدان وارد مي شوند توسط تابلو هاي ال اي دي در شب و تابلوهاي جهت نما، بنر هاي بزرگ و كارتن پلاست ها در روز و بدون سردرگمي به سمت ستاد تسهيلات و اسكان واقع در ميدان فلسطين، (يادمان عين القضات) راهنمايي مي شوند.
وي ادامه داد: با توجه به وضعيت آب و هوايي برپايي چادر در اماكن مختلف شهر به حداقل خواهد رسيد به اين دليل سالن هاي سرپوشيده براي اين منظور در نظر گرفته شده است كه براي خانواده ها در سالن هاي مجزا و حتي مجردين سالن هاي خاص را در نظر گرفته شده است.
وي تصريح كرد: براي آن دسته از مسافران كه قصد برپايي چادر در فضاي باز را دارند پنج محل در نظر گرفته شده است كه شامل پارك شهروند، بوستان نماز، بوستان ارم، بوستان ايراني و اردوگاه ابوذر مي باشد.
وي ادامه داد: سال گذشته حدود 660 هزار گردشگر در همدان از خدمات ستاد تسهيلات و اسكان مسافران بهرمند شدند و حدود 250 هزار نفر هم از خدمات مختلف منازل مسكوني استيجاري، منازل بستگان استفاده كرده اند.
معاون فرهنگي شهرداري همدان ادامه داد: با توجه به اينكه سال گذشته به دليل فعاليت هاي مستمر و پيگيرانه و تعامل دو سويه با رسانه هاي مكتوب،ديداري و شنيداري در راستاي اطلاع رساني و ارائه آمار مسافرين و خدمات نوروزي به مسافرين عزيز توسط شهرداري همدان انجام پذيرفت، امسال هم با برنامه ريزي هاي صورت گرفته كليه خدمات ، اطلاعات و آمار مسافرين در اختيار مردم و مسئولين كشوري و استاني و رسانه ها قرار خواهد گرفت تا از نحوه و شرايط ميزباني همداني ها به صورت گسترده اطلاع پيدا كنند.
بياناتي از نصب المان هاي نوروزي در پارك ها و ميادين سطح شهر خبر داد و گفت: تصاوير علما ، مفاخر و سرداران شهيد در ورودي‌ها و سطح شهر نيز نصب شده است.
7523/6993

سرخط اخبار استان‌ها