رشد 8 تا 12 درصدی سفرهای نوروزی در روزهای آغازین تعطیلات

تهران-ایرنا-معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: براساس آماری كه تاكنون توسط دستگاهای عضو ستاد ارائه شده، سفرهای نوروزی بین 8 تا 12 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ستاد مركزی هماهنگی خدمات سفر، مسعود سلطانی فر ظهر امروز در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر كه با حضور روسا و نمایندگان دستگاه های عضو ستاد در محل معاونت گردشگری برگزار شد، از دستگاه های اجرایی به جهت خدمات، تلاش ها و هماهنگی ها، بسیج و تمركز امكانات برای خدمت رسانی به مردم تقدیر كرد.
وی افزود: دستگاه های عضو ستاد به عنوان نوروزبانان بی نوروز ایام تعطیلات خود را مصروف خدمت رسانی به 80 میلیون هموطن می كنند تا ایرانیان داخل و حتی خارج از كشور، نوروز خوب و پرنشاطی داشته باشند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: پیشاپیش سال جدید را به تمامی هموطنان در سراسر كشور تبریك می گویم و سالی توام با موفقیت و پیروزی برای همگان آرزو دارم.
وی تصریح كرد: نوروزبانان بی نوروز و مجموعه دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر امسال با استفاده از تجربیات 2 سال گذشته، تعامل و همگرایی بیشتری در ارائه سرویس و خدمات رسانی به هموطنان دارند.
سلطانی فر با اشاره به اینكه ایام نوروز پرحجم ترین زمان سفرهای داخلی است، تصریح كرد: در این دوره 17 روزه كه مردم پس از دو فصل كاری برای گذراندن اوقات فراغت، سفر می كنند، این حجم سفرها با امكانات و زیرساختهای موجود در كشور متناسب نیست و هنر ما این است كه با بسیج و همكاری بیشتر، منشا خدمات گسترده تری برای مردم باشیم.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه كرد: براساس آماری كه تاكنون توسط دستگاه های عضو ستاد ارائه شده است، سفرهای نوروزی بین 8 تا 12 درصد رشد داشته و در صورتی كه این میزان رشد ادامه داشته باشد، ممكن است در روزهای پایانی تعطیلات مشكلاتی ایجاد شود كه با توجه به این حجم سفر، تمامی دستگاه ها باید آمادگی كاملی برای آن داشته باشند.
فراهنگ 1568