۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۰۳
کد خبر: 82007747
T T
۰ نفر
تروریست های داعش در محاصره ارتش لیبی قرار گرفتند

تهران - ایرنا - ارتش لیبی اعلام كرد تروریست های داعش را در مناطق استراتژیك در اطراف كارخانه سیمان در جنوب شهر بنغازی در شرق لیبی به محاصره در آورده است.

روزنامه القدس العربی چاپ لندن روز شنبه گزارش داد، میلود الزوی سخنگوی نیروهای ویژه لیبی «صاعقه » در این باره گفت كه منطقه الهواری در جنوب شهر بنغازی به محاصره كامل نیروهای ارتش در آمده است.
وی تاكید كرد كه تروریست ها از همه طرف از سوی نیروهای صاعقه و واحد های ارتش و نیروهای پشتیبانی به محاصره در آمده اند.
الزوی گفت كه درگیری های دیروز«جمعه» در اطراف كارخانه سیمان به زخمی شدن سه سرباز نیروهای ویژه منجر شد.
در ادامه این گزارش آمده است، اجرای توافقنامه صخیرات كه در مغرب بین طرف های لیبی و با نظارت سازمان ملل به امضا رسید و بر اساس آن دولت وفاق ملی تشكیل شده با موانعی روبرو شده و این دولت هنوز نتوانسته از پارلمان لیبی مورد قبول جامعه جهانی كه در شهر طبرق در شرق لیبی مستقر است رای اعتماد بگیرد.
اكنون در لیبی دو دولت و دو پارلمان موازی حكومت می كنند كه پارلمان و دولت مورد قبول جامعه جهانی در شرق لیبی مستقر است و دولت و پارلمان خودخوانده در طرابلس قرار دارد.
در همین حال خلیفه الغویل رئیس دولت خودخوانده در طرابلس اعضای دولت وفاق ملی را تهدید كرده اگر تصمیم بگیرند برای تشكیل دولت در طرابلس مستقر شوند آنان را بازداشت می كند.
با وجود تهدید الغویل ، فایز السراج رئیس شورای ریاستی لیبی اعلام كرد دولت وفاق ملی به زودی در شهر طرابلس كارش را آغاز می كند.
لیبی از زمان براندازی معمر قذافی رهبر دیكتاتورو نظام سابق این كشور در سال 2011 با هرج و مرج و آشوب روبروبود است و طرف ها در در این كشور بر سر تقسیم قدرت با یكدیگر در جنگ هستند.
خاورم**1408**1488 ** 1583 **

سرخط اخبار جهان