فراهم سازی سه كمپ نوروزی در آبادان برای اسكان گردشگران/دو كشتی رانیا و ایران زمین برای رونق گردشگری دریایی

آبادان - ایرنا - شهردار آبادان گفت:سه كمپ نوروزی با ظرفیت اسكان بیش از یك هزار خانواده در مناطق سه گانه شهری برای اسكان گردشگران نوروزی آماده شده است.

محمودرضا شیرازی شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:كمپ شماره 1 در خیابان دهداری سالن ورزشی ولیعصر (عج)، كمپ شماره 2 سالن ورزشی شهدای آموزش و پرورش واقع در ایستگاه 8 است كه از سوی اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش به صورت موقت در اختیار شهرداری قرار گرفته، در مجموع با ظرفیت اسكان 500 خانواده آماده پذیرایی از میهمان نوروزی است.
وی افزود:سومین كمپ نیز در مدرسه شمیم واقع در بلوار فرزاد طاهری با ظرفیت 13 كلاس درس و محوطه قابل قبول، برای اسكان میهمانان نوروزی آماده شد.
شیرازی گفت:در سه كمپ شهرداری آبادان علاوه بر امكانات اینترنتی و وایفای رایگان تجهیزات پخت نان و فروش آش و خوراك غذایی نیز برای میهمانان فراهم است.
*** اسكله تفریحی در اروند و بهمشنیر
شهردار آبادان در ادامه سخنانش با بیان فراهم شدن فضای شهری برای تفریح و شادی شهروندان و میهمانان نوروزی در تعطیلات نوروزی، گفت:علاوه بر استقرار سیرك در شهر، اسكله قایقرانی در حاشیه بهمنشیر در تعطیلات آماده ارائه خدمت به مردم است.
شهردار آبادان گفت:در رودخانه بهمنشیر تعدادی قایق موتوری، لنج گردشگری و جت اسكلی از روز نخست فروردین ماه 95 فعالیت می كند و لحظه های شاد و خوشی را در ساحل زیبای رودخانه بهشمنر برای میهمانان فراهم می كند.
وی افزود:علاوه بر برپایی مضیف در ورودی شهر، مضیف گردشگری عربی به صورت مجللی در حاشیه بهمنشیر برای آشنایی گردشگران و میهمانان با زیست بوم (فرهنگ بومی) منطقه آماده پذیرایی از مردم است.
شیرازی بیان داشت:در ساحل اروندرود نیز دو كشتی ایران زمین با ظرفیت 250 مسافر و رانیا با گنجایش 450 مسافر جاذبه اروندرود را در معرض دید علاقه مندان قرار می دهد.
شهردار آبادان گفت:طبق آمار در تعطیلات نورزوی سال 94 بیش از سه میلیون و 500 هزار نفر از جاذبه های گردشگری آبادان دیدن كردند كه برای سال 1395 برای استقبال و پنج میلیون گردشگر در آبادان ظرفیت سازی شده است.
3015/6125

سرخط اخبار استان‌ها