افتخار، پيشرفت وتوسعه ايران اسلامي درمنطقه و دنيا مديون خون شهدا است

خمين - ايرنا - منتخب مردم خمين در در مجلس شوراي اسلامي گفت: افتخار،پيشرفت و توسعه ايران اسلامي در منطقه و دنيا مديون فداكاري رزمندگان اسلام و خون پاك شهدا است.

محمد ابراهيم رضايي به همراه جمعي از مسئولان شهرستان روز شنبه در ديدار با خانواده سه شهيد در خمين افزود: شهيدان چشم و چراغ امت و نظام اسلامي هستند و بهترين مسير و تداوم انقلاب اسلامي با ادامه راه شهدا و تبعيت از ولايت فقيه است.
وي اظهاركرد: شهدا دوران دفاع مقدس در جبهه هاي جنگ با رشادت و دليري خود، درس استقامت، ايستادگي و آزادگي را ارائه دادند و بيداري اسلامي در كشور هاي اسلامي و عزت كشور ميدون اين بصيرت و شجاعت است.
منتخب مردم خمبن در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي توضيح داد: مردم شهرستان خمين در پيروزي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس با حضور در صحنه هاي مختلف به وظيفه خود عمل كردند و با تقديم يكهزار شهيد و دوهزارو 500 جانباز و بيش از 80 آزاده برگ زريني در تاريخ انقلاب اسلامي به ثبت رساندند.
منتخب مردم خمين در مجلس دهم با خانواده شهيدان جواد موگويي و محمد تقي موگويي و علي رضا قاسمي ديدار كرد.
رضايي همچنين با حضور در منزل جانباز قطع نخاع روستاي (ديوكن) از توابع شهرستان خمين در استانه نوروز ، از اين جانباز سرافراز كه سال 1361 در منطقه فكه به درجه جانبازي نائل شده ديدار و عيادت كرد.
شهيد جواد موگويي متولد سال 1344 بود كه به همراه برادرش شهيد محمد تقي موگويي در سال 1361 در مناطق عملياتي والفجر مقدماتي فكه و منطقه مريوان به شهادت رسيدند.
شهيد عليرضا قاسمي نيز متولد سال 1345 در منطقه عملياتي خيبر بود كه به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
شهرستان خمين به عنوان زادگاه امام خميني (ره) از توابع استان مركزي به يكهزار شهيد در مركز كشور معروف است.
6199/6013/

سرخط اخبار استان‌ها