مراجعه 1702 نفر به پايگاه هاي ايمني و سلامت هلال احمر گنبدكاووس

گنبدكاووس - ايرنا - رئيس هلال احمر گنبدكاووس از مراجعه يكهزارو 702 مسافر و گردشگر نوروزي به دو پايگاه ايمني و سلامت اين جمعيت در 27 و 28 اسفند 94 خبر داد و گفت: بيشترين مراجعه به پايگاه برج قابوس بوده است.

اصغر نودهي روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: جمعيت هلال احمر گنبدكاووس براي ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزي درمجموع سه پايگاه امداد و نجات و نيز دو پايگاه ايمني و سلامت برپا كرده است.
وي گفت: در پنج پايگاه امداد و نجات و ايمني و سلامت جمعيت هلال احمر اين شهرستان كه فعاليت آنان به ترتيب از 25 و 26 اسفند آغاز شده است، افزون بر 460 نفر روز مشغول فعاليت و ارائه خدمات به مسافران و گردشگران نوروزي هستند.
نودهي اضافه كرد: علاوه بر ارائه خدمات به يكهزارو 702 مسافر و گردشگر نوروزي، دو پايگاه ايمني و سلامت به 77 بيمار خدمات درماني همچون تست فشار خون ارائه كردند ضمن اينكه 110 كودك نيز از خدمات غرفه كودك جمعيت هلال احمر استفاده كردند.
وي، توزيع حدود 500 نسخه نقشه راهنماي مسيرها و نقاط گردشگري استان و شهرستان و بروشور و بسته فرهنگي را از ديگر خدمات پايگاه هاي ايمني و سلامت هلال احمر برشمرد و تصريح كرد: پايگاه هاي امداد و نجات اين جمعيت به جر يك مورد سانحه رانندگي، خدمات ديگري نداشته است.
رئيس جمعيت هلال احمر گنبدكاووس يادآور شد: پايگاه هاي امداد و نجات و راهنماي مسافران اين جمعيت در ايام تعطيلات نوروز 94 در مجموع به 32 هزارو 646 نفر از مسافران و گردشگران خدمات ارائه كردند.
شهرستان تاريخي گنبدكاووس كه با ٣٢٥ هزار نفر جمعيت درشرق استان گلستان واقع است، با تنوع قومي و مذهبي و برخورداري از آثار تاريخي، گردشگري و مذهبي هرساله در تعطيلات نوروزي پذيراي مسافران بسياري از اقصي نقاط كشور مي باشد.
/3039/1648

سرخط اخبار استان‌ها