۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۴۶
کد خبر: 82007729
T T
۰ نفر
گشت نوروزی ماموران منابع طبیعی گلستان

گرگان - ایرنا - مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از برپایی گشت شبانه روزی در تعطیلات نوروزی به منظور حفاظت و صیانت از عرصه های منابع طبیعی استان خبر داد.

ابوطالب قزلسفلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: برقراری طرح مزبور توسط این اداره كل از 28 اسفند 94 آغاز شد و تا 13فروردین 95 (روز طبیعت) با بهره گیری از امكانات، تجهیزات خودرویی و نیروی انسانی موجود ادامه می یابد.
وی گفت: از هم استانی ها درخواست می شود به محض رویت هرگونه تخریب، تصرف و حریق در عرصه های جنگلی و مرتعی بلافاصله موارد را با شماره تلفن 1504 یگان حفاظت منابع طبیعی استان گزارش كنند.
وی اضافه كرد: هم استانی ها و مسافران نوروزی هنگام مراجعه به طبیعت و درصورت نیاز به ایجاد آتش حتما از محل های پیش بینی شده استفاده و نكات ایمنی را رعایت كنند.
حوزه منابع طبیعی استان گلستان شامل یك میلیون و 397 هزار هكتار اراضی ملی، 452 هزار هكتار جنگل، 862 هزار هكتار مرتع، 26 هكتار بیابان، 20 هزار هكتار اراضی ساحلی و 62 هزار هكتار موات است. كه عرصه جنگلی آن دارای جاذبه های بكر طبیعی است و مسافران نوروزی گذری از این استان را در آستانه بهار به سوی خود می كشاند.
اكنون اداره كل منابع طبیعی استان گلستان برای رفاه هم استانی ها و مسافران گذری 13 پارك جنگلی با دو هزار و 872 هكتار وسعت را در حاشیه شهرهای استان گلستان به شهرداری ها واگذار كرده است تا از این جاذبه ها به طور صحیح استفاده كنند.
موقعیت های مختلف از جمله جغرافیایی و عبور جاده بین المللی تهران - مشهد از استان گلستان باعث شده تا سالانه مسافران بی شماری برای زیارت مرقد مطهر امام هشتم (ع) و گردشگری شمال از جمله در تعطیلات نوروز از این استان گذر كنند.
6204/1648

سرخط اخبار استان‌ها