بالگرد هلال احمر براي امداد رساني به حادثه ديدگان احتمالي  در نوشهر فرودآمد

نوشهر- ايرنا - رئيس جمعيت هلال احمر نوشهر از اعزام يك فروند بالگرد متعلق به اين جمعيت از مركز مازندران با هدف امداد رساني به حادثه ديدگان احتمالي ناشي از وقوع حوادث غيرمترقبه به اين شهرستان در روز شنبه خبر داد.

اميرحسين عسگزاد به خبرنگار ايرنا گفت : براساس بازديد هايي كه با بالگرد صورت گرفت خوشبختانه تاكنون اتفاق خاصي را در شهرستان شاهد نبوده ايم .
وي افزود : هم اينك طبق برنامه اين بالگرد در جوار پايگاه امداد رساني منطقه ساحلي سي سنگان نوشهر فرود آمده است و پس از پايان امروز دو باره نوشهر را به مقصد ساري مركز مازندران ترك خواهد كرد.
رئيس جمعيت هلال احمر نوشهر گفت كه درزمان حاضر تمامي نيروهاي امداد و نجات با آمادگي كامل قادرند به ميهمانان نوروزي در امرامداد رساني خدمات ارائه دهند و علاوه برآن يك پايگاه ايمني و سلامت نيز در منطقه ساحلي كپورچال مسير نوشهر - رويان از بيست و پنجم ماه جاري آغاز به كار كرده و تا پانزدهم فروردين ماه 95 به فعاليتش ادامه مي دهد .
عسگرزاده با بيان آنكه هلال احمر نوشهر با امكانات شهرستاني خدمات ملي به مسافران ارائه دهد ، افزود : هم اكنون با در اختيارداشتن سه گروه عملياتي مستقر در بخش هاي مركزي نوشهر ، منطقه ييلاقي و كوهستاني كجور ، سي سنگان و با استفاده از دو دستگاه آمبولانس، يك دستگاه خودروي نجات ، يك خودروي امدادي و امدادگران ، علاوه بر ساكنان اين منطقه به ميليون ها مسافر و گردشگر ورودي به شهرستان نيز خدمات ارائه داده مي شود.
طبق آمار ، جمعيت هلال احمر نوشهر در نوروز سال 94 به دست كم 15 هزار مسافر خدمات امدادي ارائه داد.
شهرستان نوشهر واقع درغرب مازندران با جمعيتي دست كم 123 هزار نفر به علت برخورداري از مناظرطبيعي و منحصربفردي چون جنگل ، دريا ، كوه ، بوستان هاي جنگلي ، رودخانه ، آبشار و چشمه هاي جوشان در تمامي روزهاي سال بويژه نوروز ميزبان ميليون ها مسافر و گردشگراست .
7078 / 1602/1654

سرخط اخبار استان‌ها