۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۳۵
کد خبر: 82007715
T T
۰ نفر
افزایش  تعداد مسافران خارجی قربانی سقوط هواپیمای روسی به 16 نفر

تهران - ایرنا - خبرگزاری ایتارتاس روسیه روز شنبه در خبری فوری اعلام كرد كه از 62 قربانی حادثه سقوط هواپیمای روسی در جنوب این كشور، 16 نفر خارجی بودند.

این درحالی است كه خبرهای اولیه از این حادثه به نقل از برخی مقامات روسی، آمار مسافران خارجی هواپیمای مسافربری بویینگ 737 كه در فرودگاه راستف نادانو سقوط كرد را 11 نفر اعلام كرده بودند.
این گزارش به نقل از یك مقام اورژانس روسیه اعلام كرد كه به غیر از 46 روسی، 7 تن اوكراینی، 2 تن اسپانیایی، 2 نفرهندی، و از كشورهای قبرس، ازبكستان، قرقیزستان، كلمبیا و جزایر سیشل نیز یك تن در این حادثه قربانی داشتند.
ایتارتاس در گزارش دیگری به نقل از یك مقام سفات قبرس در مسكو، خلبان این هواپیمای بوئینگ را قبرسی معرفی كرد كه با نزدیك به شش هزار ساعت پرواز حتی از مهارت كامل برای كنترل هواپیما در شرایط بحرانی نیز برخوردار بوده است.
از 46 تبعه روسی این حادثه نیز، 42 نفر از منطقه روتسوف، 2 تن از ولگاگراد و یك نفر نیز كراسنودار و یك نفر نیز از منطقه كومی هستند.
هواپیمای مسافربری بویینگ در حالی كه حدود دو ساعت دور فرودگاه راستف نادانو (به دلیل شرایط نامساعد جوی) می چرخید، هنگام فرود در فرودگاه با باند فرودگاه برخورد كرد و منفجر شد و قطعات هواپیما تا شعاع یك كیلومتری پخش شد.
این سانحه هوایی ساعت 3 و 40 دقیقه بامداد امروز شنبه به وقت مسكو رخ داد و گفته می شود علت سقوط هواپیما شرایط نامساعد جوی بوده و هنگام سانحه در شهر راستف نادانو باران می بارید و سرعت باد به 22 متر در ثانیه رسیده بود. اكنون فرودگاه راستف نادانو فعالیت ندارد و چندین پرواز فرودگاه به تاخیر افتاده است.
در حادثه سقوط هواپیمای بویینگ در راستف نادانو 55 مسافر هواپیما و هفت خدمه جان خود را از دست داده اند.
در ضمن ایتارتاس در خبر دیگری، همه هفت خدمه پروازی از جمله خلبان این هواپیمای متعلق به شركت هواپیمایی «فلای دوبی» FlyDubai را از اتباع كشور امارات عربی متحده معرفی كرده بود.
در همین حال، خانم «ایرینا چتورتاكووا» سخنگوی استاندار استان راستف به خبرنگاران گفت كه مسافران هواپیما شامل چهار كودك، 18 مرد و 33 زن بودند كه شماری از آنها را گردشگرانی تشكیل می دادند كه از سفر گردشگری در امارات بازگشته بودند.
اروپام**1378**1599