توزيع اقلام مورد نياز طرح نوروزي در شعب هلال احمر آذربايجان غربي

اروميه - ايرنا - مدير عامل جمعيت هلال احمر آذربايجان غربي گفت: اقلام، تجهيزات و بسته هاي امدادي، آموزشي، فرهنگي و تبليغي مورد نياز در اجراي طرح ملي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي در بين 18 شعبه شهرستاني جمعيت هلال احمر استان توزيع شده است.

عباس سيدزكريايي روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: طرح ملي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي همزمان با سراسر كشور از 25 اسفند ماه آغاز و جمعيت هلال احمر آمادگي لازم را در اجراي هر چه كيفي تر اين طرح دارد.
وي اظهار كرد: اقلام توزيع شده بسته هاي تغذيه اضطراري در راه ماندگان، اقلام و تجهيزات امداد و كمك هاي اوليه، تابلو راهنماي پايگاه ها، پوستر و بروشورهاي آموزشي، لباس، كفش و تجهيزات مورد نياز امدادگران، پتو و موكت، كنسرو، برنج، روغن، قند و چاي را شامل مي شود.
سيد زكريايي افزود: چادرهاي سه لايه اقليمي، خيمه نماز، دستگاه تست فشار و قند خون، دوچرخه به منظور اجراي طرح سحاب، تجهيزات و امكانات مورد نياز براي بازي كودكان، بروشور و پوستر هاي فرهنگي و آموزشي، نقشه و كتابچه، لباس و اقلام هويتي امدادگران، كارت هاي شكيل حاوي دعاي سفر و ذكر ايام هفته از جمله اقلام تهيه شده براي توزيع در بين شعب شهرستاني توسط معاونت امور جوانان است.
وي ادامه داد: چادرهاي سه لايه اقليمي در برابر باد و باران آسيب پذيري كمتري دارند و بر اساس اقليم و شرايط جغرافيايي استان طراحي شده اند.
سيد زكريايي گفت: اقلام مناسبتي، پرچم، بنر، پوستر، بروشور، كتابچه و لوح هاي فشرده مختلف آموزشي، فرهنگي و تبليغي توسط حوزه روابط عمومي به منظور آگاهي بخشي، آموزش، پيش گيري و راهنمايي هموطنان و مسافرين نوروزي آماده و توزيع مي شود.
به گزارش ايرنا، طرح ملي امداد و نجات، ايمني و سلامت مسافران نوروزي همزمان با سراسر كشور از 25 اسفند ماه سال جاري آغاز شده و تا 15 فرودين ماه سال 95 ادامه دارد.
در طول اجراي طرح نوروزي 28 پايگاه امداد و نجات ثابت، موقت و سيار و 22 پست ايمني و سلامت مسافرين در جاده ها، مبادي ورودي شهرها و نقاط پر تردد آماده ارائه خدمات است.
7126/1905

سرخط اخبار استان‌ها