چهار هزار نفر در قالب اردوهاي جهادي به مناطق محروم خوزستان اعزام شدند

اهواز - ايرنا - فرمانده قرارگاه مشترك راهيان نور جنوب كشور گفت: چهار هزار نفر از دانشجويان و طلاب تحت عنوان گروه هاي جهادي به مناطق محروم استان خوزستان اعزام شده و به فعاليت هاي درماني، عمراني و جهادي مشغول هستند.

سرهنگ غلامحسين رنجكش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا به بخشي از برنامه هاي ويژه راهيان نور در استان خوزستان اشاره كرد و گفت: برنامه هاي اصلي راهيان نور در استان از اوايل اسفندماه آغاز شده و در اين ايام همچون سال هاي گذشته روز به روز بر تعداد كاروان هاي زائران افزوده مي شود.
وي افزود: در زمان حاضر تمامي ستادهاي اسكان متعلق به سپاه، آجا ، ناجا و حوزه هاي علميه استان تجهيز و آماده خدمت رساني به زائران هستند.
فرمانده قرارگاه مشترك راهيان نور جنوب كشور ادامه داد: در اين ايام علاوه بر زائراني از سراسر كشور، از كشورهاي آمريكا، عراق، استراليا، لبنان، روسيه، كشورهاي آفريقايي و آسياي شرقي زائر وارد خوزستان شده و تا اين لحظه شاهد استقبال خوب و روند افزايشي تعداد زائران در مناطق عملياتي و يادمان ها بوده ايم.
وي بيان كرد: در زمان حاضر 19 يادمان دفاع مقدس در مناطق مختلف استان خوزستان و جنوب استان ايلام آماده پذيرايي از زائران بوده كه فضاسازي و پويا سازي مطلوبي در اين يادمان ها براي راهيان نور ايجاد شده است.
سرهنگ رنجكش ادامه داد:برگزاري رزمايش هاي فرهنگي و هنري و جشنواره هاي هنري دفاع مقدس در شش اردوگاه و برگزاري جشنواره ويژه شب شيدايي در شهرستان خرمشهر از ديگر برنامه هاي ويژه امسال براي زائران در سراسر استان است.
وي بيان كرد: باتوجه به حجم بالاي زائران براي بازديد از مناطق مختلف استان حدود يكصد هزار شب خواب( محل اسكان) تدارك ديده شده كه كاروان ها مسئوليت هماهنگي براي اين محل هاي اسكان را بر عهده دارند.
فرمانده قرارگاه مشترك راهيان نور جنوب كشور گفت: همچنين در اين ايام در كنارخدمات كلي كه به زائران ارائه مي شود حدود سه هزار و 200 خادم شبكه افتخاري نيز در يادمان ها مستقر شده كه وظيفه خدمت رساني به زائران را بر عهده دارند.
وي ادامه داد:راويان دفاع مقدس نيروهاي مسلح و نيروهاي مردمي در اين روزها كار روايتگري جنگ را براي زائران در يادمان ها برعهده داشته و در كنار آنها نيز حضور مبلغان حوزه هاي علميه تحت عنوان شبكه هاي مبلغان در زمينه آشنايي هرچه بيشتر زائران با اين يادمان ها و شهداي دوران دفاع مقدس بسيار تاثيرگذاراند.
وي بيان كرد: در حوزه هوايي نيز در پايگاه چهارم شكاري دزفول برنامه هاي متنوع نمايش هوايي براي راهيان نور تدارك ديده شده است و در حوزه دريايي نيز در شهرستان خرمشهر نيروي دريايي نمايشگاه ويژه اي را براي بازديد عموم و زائران برپا كرده است.
فرمانده قرارگاه مشترك راهيان نورجنوب كشور همچنين از رونمايي از 49 عنوان كتاب با موضوع دفاع مقدس و توزيع بروشورهاي يادمان شهدا خبر داد و اظهار كرد: امسال حضور علما، مسئولان و فرماندهان ارشد نظام در يادمان هاي شهدا و استقبال خوب زائران داخلي و خارجي از اين مناطق عملياتي نشان دهنده افزايش چشمگير زائران نسبت به سال گذشته است.
همه ساله شماري از مردم سراسر كشور براي زيارت محل شهادت رزمندگان اسلام عازم جنوب كشور مي شوند تا نوروز را با يادآوري دلاورمردي شهداي هشت سال دفاع مقدس آغاز كنند.
شلمچه، طلائيه، دهلاويه، هويزه، اروندكنار، پادگان دوكوهه و فكه از يادمان هاي دفاع مقدس استان خوزستان هستند.
7152/6068

سرخط اخبار استان‌ها