۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۲۸
کد خبر: 82007704
T T
۰ نفر
بيش از 2500 تُن ميوه وارد اصفهان شد

اصفهان-ايرنا-مدير ميدان مركزي ميوه و تره بار اصفهان از ورود بيش از دو هزار و 500 تُن ميوه در روز پاياني سال بمنظور تنظيم بازار و تامين نياز شهروندان خبر داد.

احمد يزداني روز شنبه در گفت و گو با ايرنا تصريح كرد: ورود اين ميزان ميوه به ميدان مركزي ميوه و تره بار اصفهان در صبح امروز(روز پاياني سال) در سال هاي اخير بي سابقه است.
وي كيفيت ميوه هاي وارد شده به ميدان مركزي ميوه و تره بار اصفهان براي توزيع در سطح كلانشهر اصفهان را خوب ارزيابي كرد و افزود: امروز(روز پاياني سال)يكهزار و 190تُن پرتقال، 378 تُن سيب درختي، 144 تُن نارنگي، 225 تُن كيوي، 272 تُن موز و 369 تُن خيار براي عرضه به بازار ميدان مركزي ميوه و تره بار اصفهان وارد شد.
مدير ميدان مركزي ميوه و تره بار اصفهان تصريح كرد: ورود اين ميزان ميوه شب عيد به اصفهان نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدي دارد.
وي ادامه داد:بمنظور تامين ميوه شب عيد، كنترل بازار و عرضه ميوه كيفي و مناسب به همشهريان از 20 اسفند تاكنون بيش از 23 هزار تن مركبات وارد اصفهان شده است.
وي در باره قيمت ميوه در نوروز نيز گفت: با اقدامات انجام شده و با توجه به حجم ورود ميوه به اصفهان، همشهريان از بابت تامين ميوه مورد نياز در ايام نوروز با قيمت مناسب نبايد نگراني داشته باشند.
استاندار اصفهان نيز پيش از اين از آغاز طرح توزيع و عرضه دو هزار و 500 تن پرتقال و يكهزار و 500 تن سيب به قيمت دولتي در استان بمنظور تنظيم بازار و جلوگيري از تخلفات احتمالي در آستانه نوروز 95 خبر داد.
رسول زرگرپور روز سه شنبه هفته جاري در جلسه كميسيون تنظيم بازار استان اصفهان افزود: تمام اقدامات و تمهيدات لازم براي تنظيم بازار شب عيد در استان فراهم شده است.
وي گفت: امسال ميوه و ساير اقلام موردنياز مردم براي عيد به وفور وجود دارد و با كمبودي مواجه نخواهيم بود.
زرگرپور با اعلام اينكه قيمت فروش و عرضه ميوه دولتي 15درصد زير قيمت بازار خواهد بود، گفت: قيمت سيب و پرتقال نيز بر اساس دو نوع كالاي مشخص به صورت روزانه از سوي سازمان صنعت، معدن و تجارت تعيين مي شود و نبايد تغييرات روزانه قابل توجهي صورت گيرد.
وي تاكيد كرد: بر اساس چارچوب تعيين شده، حداكثر كاهش قيمت 15 درصد و تا حد امكان قيمت ها ثابت خواهد بود.
6027/2093

سرخط اخبار استان‌ها