استقبال مديران شهرداري قم از زائران نوروزي با اهداء شاخه هاي گل

قم- ايرنا - در آستانه سال نو و نخستين روز از فصل بهار مديران شهرداري قم به صورت نمادين با اهداء شاخه هاي گل به استقبال زائران و مسافران نوروزي اين شهر مقدس رفتند.

مديرعامل سازمان فرهنگي، هنري و ورزشي شهرداري قم روز شنبه در گفت و گو با ايرنا،اظهار داشت: با توجه به اينكه قم يك شهر زيارتي است،و از ابتداي تعطيلات نوروز جمعيت گسترده اي از زائران و مسافران وارد اين شهر مي شوند، شهرداري طبق وظيفه ذاتي خود برنامه هاي مختلفي را جهت پذيرايي ازاين زائران تدارك ديده كه يكي از آنها مراسم استقبال و خوشامدگويي از زائران در مبادي ورودي شهر است.
سيد رسول موسوي نژاديان با بيان اينكه اين اقدام بر اساس سنت حسنه اي كه از سال گذشته پايه گذاري شد، انجام مي گيرد، افزود: محصولات فرهنگي بسيار خوبي نيز براي اين طرح تهيه شده كه همراه شاخه هاي گل به زائران اهدا مي شود.
وي با بيان اينكه بسته هاي فرهنگي اهدايي به زائران حاوي كتاب، بروشور و جزوه با محتواي آموزش فرهنگ شهروندي ويژه خانواده ها و كودكان و نوجوانان است، افزود: توزيع بسته هاي فرهنگي تنها به مراسم نمادين استقبال محدود نخواهد شد، بلكه تا پايان تعطيلات نوروز در بوستان ها و نمايشگاه هايي كه برنامه هاي فرهنگي در آن تدارك ديده شده و همچنين ايستگاه هاي اطلاع رساني و ارائه خدمات به مسافران نيز انجام خواهد گرفت.
وي با بيان اينكه مراسم استقبال مديران شهرداري از زائران نوروزي در مبادي ورودي شهر به دليل جلوگيري از بروز مشكلات ترافيكي تنها مختص امروز است، تصريح كرد: در ساير روزهاي تعطيلات نوروزي اين مراسم در بوستان ها و كمپ هايي كه براي اسكان زائران پيش بيني شده انجام مي شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه حوزه فرهنگي شهرداري قم به مناسبت ايام نوروز برپايي 4 نمايشگاه را در بوستان هاي فدك، علوي، بنيادي و امام رضا (ع) پيش بيني كرده است، افزود: اين نمايشگاه ها از فردا يكشنبه اول فروردين 95 خدمات فرهنگي خود را به زائران و مسافران ارائه مي دهند.
موسوي نژاديان همچنين با اشاره به پيش بيني و تدارك يك جايگاه سيار براي اجراي برنامه هاي نمايشي در محل تجمع و اقامت مسافران نوروزي تصريح كرد: در اين جايگاه نمايش طنز در قالب موضوع فرهنگ شهروندي به صورت روزانه 5 بار اجرا مي شود، لذا تا پايان تعطيلات 75 اجراي نمايش خياباني را در مراكز مختلف خواهيم داشت.
مديرعامل سازمان فرهنگي شهرداري قم همچنين برپايي تور قم گردي به استعداد و ظرفيت 4 دستگاه اتوبوس با همكاري سازمان اتوبوس راني و اداره كل ميراث فرهنگي را از ديگر ويژه برنامه هاي فرهنگي شهرداري براي ايام نوروز ذكر كرد، و افزود: اين تور كه تا پايان تعطيلات نوروزي اقدام به جابجايي زائران به منظور بازديد آنها از نقاط مختلف شهر بر پا خواهد بود، در محل هاي مختلفي بويژه بوستان هاي فدك، بنيادي، علوي و امام رضا مستقر است، و در دو شيفت صبح و عصر با بهره گيري از ليدرهاي حرفه اي و امكانات مورد نياز ارائه خدمات خواهد داد.
اين مقام شهرداري قم همچنين با اشاره به ويژه برنامه هاي پيش بيني شده براي 13 فروردين و روز طبيعت تصريح كرد: در اين روز با همكاري شهرداري منطقه 8 بر نامه هاي متنوعي را در قالب برگزاري نمايشگاه و همچنين اجراهاي نمايشي و صحنه اي، جنگ هاي شادي و مسابقه هاي مختلف فرهنگي و هنري در محل بوستان غدير خواهيم داشت. ك/4 7403/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها