۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۱۷
کد خبر: 82007685
T T
۰ نفر
جشنواره آدم برفی ها در اشنویه برگزار شد

مهاباد- ایرنا- مردم شهرستان مرزی اشنویه در آذربایجان غربی با برگزاری جشنواره آدم برفی با فصل زمستان خداحافظی كرده و خود را برای استقبال از فصل بهار آماده كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این جشنواره كه روز شنبه در بوستان جنگلی قلاتوك اشنویه برگزار شد، شمار زیادی از خانواده های اشنویه ای حضور داشتند.
مردم از آخرین روزهای فصل زمستان استفاده كرده و از بارش برف چند روز اخیر در این شهرستان نهایت استفاده را كرده و به ساختن انواع آدم برفی پرداختند.
در این جشنواره كه با همكاری شهردرای و شورای اسلامی شهر اشنویه برگزار شد، شركت كنندگان به ساختن انواع آدم برفی و تزئین آن پرداختند.
در این جشنواره كه با استقبال خوبی از سوی مردم به ویژه كودكان و نوجوانان مواجه شده بود، شماری نیز به ساختن اشكالی چون انسان، انواع حیوانات، خانه و قلعه دست زدند.
آنچه در این جشنواره توجه شركت كنندگان را بیشتر از همه به خود جلب می كرد، ساخت پیكر برفی آلان كردی كودك پناهجوی سوری بود كه در آبهای دریای اژه تركیه غرق شد.
در پایان این جشنواره از طرف شهرداری و شورای اسلامی شهر اشنویه به تعداد 40 پیكر برفی ساخته شده در این جشنواره جوایزی اهدا شد.
شهرستان اشنویه در بارش های چند روز اخیر با بیش از 40 سانتیمتر بیشترین میزان بارش ها را در منطقه به خود اختصاص داده بود.
شهرستان اشنویه با 75 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
7516/6185/1905/6016