۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۱۶
کد خبر: 82007683
T T
۰ نفر
جشنواره آدم برفي ها در اشنويه برگزار شد

مهاباد- ايرنا- مردم شهرستان مرزي اشنويه در آذربايجان غربي با برگزاري جشنواره آدم برفي با فصل زمستان خداحافظي كرده و خود را براي استقبال از فصل بهار آماده كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين جشنواره كه روز شنبه در بوستان جنگلي قلاتوك اشنويه برگزار شد، شمار زيادي از خانواده هاي اشنويه اي حضور داشتند.
مردم از آخرين روزهاي فصل زمستان استفاده كرده و از بارش برف چند روز اخير در اين شهرستان نهايت استفاده را كرده و به ساختن انواع آدم برفي پرداختند.
در اين جشنواره كه با همكاري شهردراي و شوراي اسلامي شهر اشنويه برگزار شد، شركت كنندگان به ساختن انواع آدم برفي و تزئين آن پرداختند.
در اين جشنواره كه با استقبال خوبي از سوي مردم به ويژه كودكان و نوجوانان مواجه شده بود، شماري نيز به ساختن اشكالي چون انسان، انواع حيوانات، خانه و قلعه دست زدند.
آنچه در اين جشنواره توجه شركت كنندگان را بيشتر از همه به خود جلب مي كرد، ساخت پيكر برفي آلان كردي كودك پناهجوي سوري بود كه در آبهاي درياي اژه تركيه غرق شد.
در پايان اين جشنواره از طرف شهرداري و شوراي اسلامي شهر اشنويه به تعداد 40 پيكر برفي ساخته شده در اين جشنواره جوايزي اهدا شد.
شهرستان اشنويه در بارش هاي چند روز اخير با بيش از 40 سانتيمتر بيشترين ميزان بارش ها را در منطقه به خود اختصاص داده بود.
شهرستان اشنويه با 75 هزار نفر در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
7516/6185/1905

سرخط اخبار استان‌ها