ري آماده ميزباني از زائران حضرت عبدالعظيم(ع) در زمان تحويل سال نو است

شهرري ـ ايرنا ـ شهردار منطقه 20 تهران(شهرري) از تمهيدات و خدمات ويژه مديريت شهري به زائران حضرت عبدالعظيم حسني(ع) در زمان تحويل سال نو خبر داد.

به گزارش ايرنا از شهرداري منطقه 20، سيد احمد صفوي با اشاره به حضور خيل عظيم شهروندان تهراني براي مراسم تحويل سال نو در حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع) و امامزادگان، گفت: حوزه هاي اجرايي مديريت شهري براي ارائه خدمات بهينه به زائران در آماده باش هستند تا شهروندان بدون دغدغه در مراسم تحويل سال نو حاضر شوند.
وي با اشاره به حضور كارشناسان ترافيك در مسيرهاي منتهي به حرم، ادامه داد: بزرگراه هاي امام علي(ع)، آزادگان، شهيد آويني و شهيد كريمي و همچنين خيابان هاي شهيدرجايي و فدائيان اسلام از جمله مسيرهايي هستند كه براي تردد زائران آماده سازي شده اند تا شهروندان به سهولت به اماكن متبركه دسترسي بيابند.
صفوي به حضور ميداني و شبانه روزي عوامل امورشهري در راستاي پاكسازي و زيباسازي منظر عمومي نيز اشاره كرد و گفت: خيابان حرم به صورت ويژه آماده سازي شده است تا شهروندان حال و هواي تغيير سال را به خوبي لمس كنند.
وي با اشاره به اهميت طرح استقبال از بهار تصريح كرد: نورپردازي، آراستگي و نظافت 140 مسجد و بيش از ده ها امامزاده از فعاليت هاي انجام شده در طرح استقبال از بهار بوده است تا فضاي اماكن متبركه براي ميزباني از زائران آماده شود.
شهردار منطقه 20 همچنين يادآور شد: گشت هاي ميداني مددكاران شهر براي ساماندهي متكدي و بي سرپناهان احتمالي از اولويت هاي مديريت شهري در فضاي پيراموني حرم حضرت عبدالعظيم حسني(ع) است كه همزمان با ايام نوروز و به ويژه زمان تحويل سال نو اين اقدام با حساسيت ويژه اجرا مي شود.
مراسم تحويل سال نو و جشن فرا رسيدن بهار طبيعت، در بارگاه ملكوتي حضرت عبدالعظيم الحسني(ع) با برنامه هاي متنوع و با حضور زائران و مجاوران برگزار مي شود.
بر اساس اعلام مركز ژئوفيزيك دانشگاه تهران لحظه تحويل سال 95 در ايران ساعت 8 و 0 دقيقه و 12 ثانيه صبح روز يكشنبه 1 فروردين 1395 هجري شمسي(فردا) است.
6139

سرخط اخبار جامعه