۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۰۸
کد خبر: 82007675
T T
۰ نفر
نوبخت: اراده دولت تدبیر و امید، فراهم كردن زمینه رفاه مردم است

رشت - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: اراده دولت تدبیر و امید، فراهم كردن زمینه رفاه مردم ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در مراسم گشایش موقت سه هزار و 600 از باند شرقی آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل شهرستان رودبار افزود: اراده دولت براساس پاداش و احسان به مردم است كه باید پاسخ نیكویی مردم را به نیكی بدهد و در تلاش است، زمینه رفاه مردم را در حد امكان و توان فراهم سازد.
وی ادامه داد: بخشی از این رفاه، شامل گشایش های سیاسی در قالب مذاكرات دشوار هسته ای توسط دیپلمات های كشورمان انجام شد و بخشی دیگر، آماده سازی زمینه سرمایه گذاری و رونق اقتصادی با شكستن موانع ورود سرمایه گذاران بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام و اتمام پروژه های عمرانی را بخش دیگری از تلاش های دولت برای فراهم كردن زمینه رفاه مردم خواند و با اشاره به پروژه های مختلف تكمیل شده یا در دست اقدام در دولت تدبیر و امید در ایران اسلامی گفت: امروز كشورمان، كارگاه بزرگ سازندگی است كه در جای جای آن، پروژه های مختلفی در حال انجام است.
نوبخت با بیان اینكه بدلیل شرایط آب و هوایی، هرساله مسافران زیادی در نوروز و تابستان به شمال كشور سفر می كنند، افزود: متاسفانه برای تردد مردم، صعوبت هایی وجود دارد كه اراده دولت در جهت خدمت به مردم و پاسخگویی به این مطالبات است.
وی بیشترین این مشكلات را مربوط به رشته كوه البرز در مسیرهای منتهی به شمال كشور دانست و تصریح كرد: جاهای مختلف این رشته كوه، باید حفاری شود تا بتوانیم به سهولت، مواهب شمال ایران را در دسترس مردم كشورمان قرار دهیم.
نوبخت اظهار كرد: در حال حاضر در سوادكوه - قائم شهر استان مازندران نیز كاری در همین سطح در حال انجام است و بخشی دیگر، در محور هراز در دست اقدام می باشد.
وی اضافه كرد: مسیر كندوان و چالوس به سمت كرج نیز بخش دیگری از اقدامات را شامل می شود كه این جاده زیبا، نیاز به بازسازی و توسعه دارد و با این اقدام، مسیر مسافران سال آینده ده ها كیلومتر كوتاه تر می شود.
نوبخت با اشاره به بهره برداری از آزادراه رشت - قزوین در سال های گذشته گفت: بخشی از این مسیر در محدوده منجیل، هنوز به طور كامل به بهره برداری نرسیده و به همین سبب، وقت مردم و مسافران در همین قسمت، گرفته می شود.
وی با یادآوری بهره برداری از حدود 800 متر از این مسیر از ورودی منجیل تا انتهای منجیل در سال گذشته افزود: اكنون با گشایش موقت این سه هزار و 600 متر، مسافران می توانند از این مسیر عبور كنند و در تلاش هستیم مابقی مسیر نیز تكمیل شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در كنار اراده خدمت به ملت، وفای به عهد را نیز در نظر داشته و اهتمام دارد كه با مردم صادق و راستگو باشد و اگر كاری را نمی تواند انجام دهد، وعده نیز ندهد تا مردم آزرده نشوند.
سه هزار و 600 متر از باند شرقی آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل شهرستان رودبار، به منظور كاهش بار ترافیكی این مسیر در ایام تعطیلات نوروزی، امروز (شنبه) با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی به صورت موقت گشایش یافت.
این مسیر، یك و نیم كیلومتر تونل و دو دهنه پل 30 و 40 متری دارد و تا زمان حاضر با 64 درصد پیشرفت فیزیكی، یك هزار میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
آزادراه رشت - قزوین به طول كلی 137.4 كیلومتر از مهمترین راه های كشور و بخشی از كریدور بین المللی شمال - جنوب است كه به عنوان كوتاه ترین، ارزان ترین و مناسب ترین مسیر حمل كالا بین دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود.
11 كیلومتر از این مسیر در محدوده منطقه منجیل شهرستان رودبار، هنوز به طور كامل به بهره برداری نرسیده است.
7296/2007