نوبخت: اراده دولت تدبير و اميد، فراهم كردن زمينه رفاه مردم است

رشت - ايرنا - رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي گفت: اراده دولت تدبير و اميد، فراهم كردن زمينه رفاه مردم ايران اسلامي است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدباقر نوبخت روز شنبه در مراسم گشايش موقت سه هزار و 600 از باند شرقي آزادراه رشت - قزوين در محدوده منجيل شهرستان رودبار افزود: اراده دولت براساس پاداش و احسان به مردم است كه بايد پاسخ نيكويي مردم را به نيكي بدهد و در تلاش است، زمينه رفاه مردم را در حد امكان و توان فراهم سازد.
وي ادامه داد: بخشي از اين رفاه، شامل گشايش هاي سياسي در قالب مذاكرات دشوار هسته اي توسط ديپلمات هاي كشورمان انجام شد و بخشي ديگر، آماده سازي زمينه سرمايه گذاري و رونق اقتصادي با شكستن موانع ورود سرمايه گذاران بوده است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي انجام و اتمام پروژه هاي عمراني را بخش ديگري از تلاش هاي دولت براي فراهم كردن زمينه رفاه مردم خواند و با اشاره به پروژه هاي مختلف تكميل شده يا در دست اقدام در دولت تدبير و اميد در ايران اسلامي گفت: امروز كشورمان، كارگاه بزرگ سازندگي است كه در جاي جاي آن، پروژه هاي مختلفي در حال انجام است.
نوبخت با بيان اينكه بدليل شرايط آب و هوايي، هرساله مسافران زيادي در نوروز و تابستان به شمال كشور سفر مي كنند، افزود: متاسفانه براي تردد مردم، صعوبت هايي وجود دارد كه اراده دولت در جهت خدمت به مردم و پاسخگويي به اين مطالبات است.
وي بيشترين اين مشكلات را مربوط به رشته كوه البرز در مسيرهاي منتهي به شمال كشور دانست و تصريح كرد: جاهاي مختلف اين رشته كوه، بايد حفاري شود تا بتوانيم به سهولت، مواهب شمال ايران را در دسترس مردم كشورمان قرار دهيم.
نوبخت اظهار كرد: در حال حاضر در سوادكوه - قائم شهر استان مازندران نيز كاري در همين سطح در حال انجام است و بخشي ديگر، در محور هراز در دست اقدام مي باشد.
وي اضافه كرد: مسير كندوان و چالوس به سمت كرج نيز بخش ديگري از اقدامات را شامل مي شود كه اين جاده زيبا، نياز به بازسازي و توسعه دارد و با اين اقدام، مسير مسافران سال آينده ده ها كيلومتر كوتاه تر مي شود.
نوبخت با اشاره به بهره برداري از آزادراه رشت - قزوين در سال هاي گذشته گفت: بخشي از اين مسير در محدوده منجيل، هنوز به طور كامل به بهره برداري نرسيده و به همين سبب، وقت مردم و مسافران در همين قسمت، گرفته مي شود.
وي با يادآوري بهره برداري از حدود 800 متر از اين مسير از ورودي منجيل تا انتهاي منجيل در سال گذشته افزود: اكنون با گشايش موقت اين سه هزار و 600 متر، مسافران مي توانند از اين مسير عبور كنند و در تلاش هستيم مابقي مسير نيز تكميل شود.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي ادامه داد: دولت تدبير و اميد در كنار اراده خدمت به ملت، وفاي به عهد را نيز در نظر داشته و اهتمام دارد كه با مردم صادق و راستگو باشد و اگر كاري را نمي تواند انجام دهد، وعده نيز ندهد تا مردم آزرده نشوند.
سه هزار و 600 متر از باند شرقي آزادراه رشت - قزوين در محدوده منجيل شهرستان رودبار، به منظور كاهش بار ترافيكي اين مسير در ايام تعطيلات نوروزي، امروز (شنبه) با حضور محمدباقر نوبخت رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي به صورت موقت گشايش يافت.
اين مسير، يك و نيم كيلومتر تونل و دو دهنه پل 30 و 40 متري دارد و تا زمان حاضر با 64 درصد پيشرفت فيزيكي، يك هزار ميليارد ريال براي آن هزينه شده است.
آزادراه رشت - قزوين به طول كلي 137.4 كيلومتر از مهمترين راه هاي كشور و بخشي از كريدور بين المللي شمال - جنوب است كه به عنوان كوتاه ترين، ارزان ترين و مناسب ترين مسير حمل كالا بين دو قاره آسيا و اروپا محسوب مي شود.
11 كيلومتر از اين مسير در محدوده منطقه منجيل شهرستان رودبار، هنوز به طور كامل به بهره برداري نرسيده است.
7296/2007

سرخط اخبار استان‌ها