استاندار هرمزگان: قشم از مراكز مهم گردشگري كشور است

قشم- ايرنا- استاندار هرمزگان گفت: جزيره قشم به عنوان يكي از مهمترين مراكز گردشگري كشور، همه ساله ميزبان چندين ميليون گردشگر از نقاط مختلف ايران و جهان است.

قاسم جادري روز شنبه در در ديدار با مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، افزود: پيش بيني مي كنيم مردم هرمزگان به ويژه مردم قشم با روحيه مهمان نوازي خود، در نوروز 95 نيز براي انبوه مسافراني كه از اقصي نقاط ميهن اسلامي به اين استان سفر مي كنند، ميزبانان مهربان و خوبي باشند.
استاندار هرمزگان اظهار اميدواري كرد: با توجه به تدابير ويژه اي كه براي ارائه هرچه بهتر خدمات به مسافران نوروزي در كل هرمزگان پيش بيني شده است، گردشگران نوروزي خاطره خوشي از سفر به اين استان تجربه كنند.
وي با تاكيد بر اهميت بهره گيري از ظرفيت هاي گردشگري جزيره قشم، گفت: ژئوپارك قشم يكي از ظرفيت ها و ويژگي هاي مهم گردشگري اين جزيره است و اميدواريم با ثبت جهاني اين اثر شاهد افزايش هرچه بيشتر گردشگران به اين نقطه از هرمزگان باشيم.
استاندار هرمزگان به همراه وزير ورزش و جوانان در سفر به جزيره قشم با مديرعامل سازمان منطقه آزاد ديدار و از طرح هاي ورزشي جزيره قشم بازديد كردند.
جزيره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعيت و يك هزار و 500 كيلومتر مربع وسعت، شامل 135 كيلومتر طول و عرض متوسط 14 كيلومتر در جنوب كشور و در ميان آب هاي نيلگون خليج فارس واقع شده و به تنهايي از 22 كشور جهان بزرگتر است.
اين جزيره با داشتن ظرفيت هاي مهم در حوزه هاي مختلف به ويژه گردشگري از جمله نخستين ژئوپارك بين المللي خاورميانه از امتياز ويژه در اقتصاد كشور برخوردار است و سالانه پذيراي ميليون ها مسافر و گردشگر داخلي و خارجي است كه مقصد خود را بازارها و ديدن جاذبه هاي طبيعي اين جزيره انتخاب مي كنند.
از طرف ديگر با سرد شدن هواي نقاط مختلف ايران در نيمه دوم سال، اين جزيره به دليل آب و هواي معتدل، پذيراي خيل گردشگر داخلي و خارجي است كه اوج اين سفرها را مي توان در تعطيلات نوروز مشاهده كرد.
2090/

سرخط اخبار استان‌ها