فرمانده انتظامي ايلام: اثاث كشي منزل تا پايان تعطيلات نوروز ممنوع است

ايلام - ايرنا - فرمانده دانتظامي استان ايلام تاكيد كرد: برابر تصميمات اتخاذ شده براي طرح نوروزي اسباب كشي و حمل اثاث در تعطيلات نوروزي در سراسر كشور ممنوع بوده و با افرادي كه اقدام به حمل آن كرده باشند برخورد خواهد شد.

به گزارش ايرنا از پايگاه خبري پليس، سردار علي دولتي اظهار كرد: اين ممنوعيت در سراسر كشور اعمال شده و اگر شهروندان قصد حمل اسباب و اثاثيه را داشته باشند بايد به كلانتري مراجعه و نسبت به دريافت مجوز كتبي با ارائه مدارك شناسايي معتبر اقدام كنند، در صورتي كه افراد هنگام حمل اسباب فاقد اين مجوز باشند اقدامشان غيرمجاز بوده و ضمن توقيف خودرو با متخلفان نيز برخورد مي‌شود.
وي افزود: مردم در ايام تعطيلات نوروز و هنگام ترك منزل موارد ايمني در خانه‌هاي خود را رعايت كنند تا سارقان نتوانند وارد منازل شوند.
فرمانده انتظامي ايلام گفت: پليس در ايام نوروز با افزايش گشت ‌هاي محسوس و نامحسوس امنيت منازل را تأمين مي‌كند، همچنين مردم از خالي نگه داشتن منزل خودداري كرده و طلا و جواهرات و پول نقد را در منزل نگهداري نكنند.
دولتي اضافه كرد: رانندگان از نگهداري اسناد و مدارك در داخل خودرو خودداري كنند زيرا به هنگامي كه خودرو سرقت مي‌شود سارقان به سهولت با ارائه اسناد و مدارك مي‌توانند از پليس راه‌ ها بگذرند، از پارك خودرو در نقاط خلوت و سطح معابر خودداري كرده و حتماً خودرو را در پاركينگ‌هاي عمومي يا پاركينگ منزل نگهداري كنند.
دولتي تصريح كرد: 20 پاسگاه نوروزي در استان ايلام راه‌اندازي شده و در محورهاي مواصلاتي و مكان‌هاي شلوغ و مراكز استقرار مسافران نوروزي، علاوه بر اين تعداد، 230 واحد گشت موتوري و خودرويي و تعداد 50 واحد گشت پياده سازماندهي شده كه در مناطق جرم خيز و پرجمعيت و نقاط كور حوزه استحفاظي استان ايلام به كارگيري شود.
فرمانده انتظامي ايلام گفت: استفاده از پليس افتخاري و استفاده از پليس محله و استفاده از بسيج نيز در تأمين امنيت مردم در تعطيلات نوروزي در دستور كار پليس قرار خواهد داشت.
6119/6034

سرخط اخبار استان‌ها