۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۴:۰۲
کد خبر: 82007666
T T
۰ نفر
محدوديت هاي ترافيكي لحظه تحويل سال نو در قم اعلام شد

قم- ايرنا- رئيس پليس راهنمايي و رانندگي قم محدوديت هاي ترافيكي لحظه تحويل سال نو در اين شهر را اعلام كرد.

سرهنگ كرم الله حسيني روز شنبه در گفت و گو با ايرنا بيان داشت: اين محدوديت ها به صورت عمده در خيابان هاي منتهي به حرم مطهر حضرت معصومه (س) كه اوج ازدحام در لحظه تحويل سال نو را دارا است اعمال مي شود.
وي افزود: از ساعت 24 بامداد در معابر منتهي به حرم مطهر محدوديت تردد و توقف وسايل نقليه را شاهد خواهيم بود.
وي ادامه داد: از ميدان جانبازان به سمت حرم مطهر، تقاطع شهدا، پل حجتيه و ميدان روح الله تا حرم مطهر و سه راه و چهار راه بازار به سمت حرم مطهر از نيمه شب امشب مشمول محدوديت تردد و توقف وسايل نقليه است.
رئيس پليس راهور قم افزود: كليه محدوديت ها تا پس از مراسم تحويل سال نو در حرم مطهر حضرت معصومه (س) ادامه خواهد يافت.
وي اظهار داشت: سياست پليس آن است كه تمام برنامه ها به گونه اي برگزار شود كه زمينه مشاركت شهروندان، مسافران و زائران در مراسم تحويل سال در حرم مطهر و جمكران فراهم شود لذا قصد اعمال قانون نداريم.
وي افزود: به همكاران خود نيز دستور داده ايم كه اگر مردم خودرو خود را در حاشيه خيابان هايي كه خارج از طرح محدوديت ها هستند پارك كنند اعمال قانون نشوند اما اگر خودرويي باعث سد معبر براي وسايل نقليه ديگر شود ناچار به انتقال آن به پاركينگ هستيم.
حسيني ابراز داشت: شرايط را به گونه اي فراهم كرده ايم كه زائران و مسافراني كه به قم مي آيند نهايت استفاده معنوي از فضاي معنوي شهر را ببرند و طرح ترافيكي مناسبي با استفاده از نيروهاي پليس تهيه شده است.
وي افزود: پيش بيني كرده ايم كه بعد از مراسم تحويل سال محدوديت ترافيكي در قم تا پايان نوروز نداشته باشيم و فضاي معابر درون شهري به گونه اي هستند كه به احتمال فراوان از ترافيك رواني برخوردار خواهيم بود، ولي اگر در هسته مركزي شهر بويژه معابر پيرامون حرم مطهر احساس شود نياز به محدوديت است به صورت مقطعي ، اجرا
مي شود.
مراسم تحويل سال نو ، در حرم حضرت معصومه (س) برگزار مي شود و ساعت هشت و 12 ثانيه روز يكشنبه لحظه تحويل سال مي باشد.
7408/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها