۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۵۴
کد خبر: 82007659
T T
۰ نفر
وزير ورزش و جوانان: زيرساخت هاي ورزشي جزيره قشم توسعه يابد

قشم - ايرنا - وزير ورزش و جوانان با كم نظير ارزيابي كردن ظرفيت هاي قشم در حوزه هاي مختلف، بر اهميت توسعه زيرساخت هاي ورزشي اين جزيره به ويژه در بخش ورزش هاي دريايي و ساحلي تاكيد كرد.

محمود گودرزي روز شنبه در ديدار با مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: سال 94 در قشم مسابقات مهمي برگزار شد كه دومين دوره مسابقات فوتبال هنرمندان جهان، مسابقات كاراته بانوان كشور و مسابقات سه گانه بخشي از اين اتفاق هاي مهم ورزشي است.
وي اظهار اميدواري كرد كه با سرمايه گذاري در حوزه ورزش قشم، شاهد موفقيت هاي هر چه بيشتر اين جزيره در سال 95 در بخش هاي مختلف اقتصادي، صنعتي، گردشگري و ورزشي باشيم.
وزير ورزش و جوانان گفت: در كنار برگزاري مسابقات مختلف ورزشي، سمينارهايي نيز در سال 94 در زمينه توسعه ورزش در اين منطقه برگزار شد كه خروجي خوبي داشت.
وي با اعلام اينكه قشم جزو ذخاير كشور محسوب مي شود، تاكيد كرد: با توجه به ظرفيت هاي فراواني كه در حوزه گردشگري و ورزشي به ويژه ورزش هاي دريايي و ساحلي در قشم وجود دارد، مي توان از اين فرصت ها براي جذب سرمايه گذار بهره برد.
گودرزي اظهار كرد: با فراهم كردن زيرساخت ها مورد نياز مي توان بسياري از مسابقات ورزشي كشوري، منطقه اي و بين المللي را در نيمه دوم هر سال در قشم برگزار كرد.
وي يادآوري كرد: بخشي از طرح هاي ورزشي قشم به عنوان طرح هاي ملي كه نيازمند اعتبارات دولتي است نيز در سال 95 با جديت دنبال و به بهره برداري برسد.
بنا به اين گزارش، وزير ورزش و جوانان در سفر به جزيره قشم به اتفاق استاندار هرمزگان، مديرعامل سازمان منطقه آزاد، فرماندار شهرستان قشم، مديركل ورزش و جوانان استان و جمعي از مسئولان از طرح هاي ورزشي جزيره قشم بازديد كردند.
جزيره قشم با حدود 117 هزار نفر جمعيت و يك هزار و 500 كيلومتر مربع وسعت، شامل 135 كيلومتر طول و عرض متوسط 14 كيلومتر در جنوب كشور و در ميان آب هاي نيلگون خليج فارس واقع شده و به تنهايي از 22 كشور جهان بزرگتر است.
اين جزيره به دليل ظرفيت هاي مختلف در حوزه ورزش هاي دريايي و ساحلي و شرايط آب و هوايي مناسب به ويژه در نيمه دوم سال، هر ساله ميزبان بسياري از مسابقات ورزشي داخلي و بين المللي است.
2090/1904