۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۴۵
کد خبر: 82007649
T T
۰ نفر
علاقه مردم دارالعباده يزد به اهل بيت زبانزد است

يزد - ايرنا - مديركل دفتر مديريت عملكرد سازمان اوقاف كشور گفت: اگر كسي بخواهد عشق و ارادت مردم را به ائمه اطهار (ع ) و فرزندان آن بزرگواران ببيند بايد به عشق و علاقه مردم دارالعباده يزد نگاه كند.

حجت الاسلام شوزب شيري روز شنبه در حاشيه بازديد از طرح آرامش بهاري استان يزد در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: يزد همان گونه كه از نامش پيداست دارالعباده است و يكي از مراكز مهم شيعي به لحاظ حضور اهل بيت و از استان هاي زبانزد مي باشد.
وي از اجراي برنامه هاي متنوع در ايام نوروز در جوار امامزادگان و بقاع متبركه خبر داد و گفت: طرح بزرگ آرامش بهاري از برنامه هايي است كه در ايام نوروز در جوار امامزادگان اجرا خواهد شد.
اين مسئول ادامه داد: در اين بهار طبيعت مردم وقتي به امامزادگان و بقاع متبركه مراجعه مي كنند با اجراي اين طرح از جهت اسكان و برنامه هاي فرهنگي و اسلامي نيز نيازهاي آن ها برآورده خواهد شد و بيشتر در اين راستا است كه بتوانيم از زائرين پذيرايي كنيم.
وي خاطرنشان كرد: مسئولان اوقاف استان يزد هم برنامه ريزي خوبي داشته اند و طي بازديدي كه به مدت دو روز انجام شد كليه برنامه ها در بهترين سطح اجرا شده و در حال پيگيري است.
مديركل دفتر مديريت عملكرد سازمان اوقاف كشور اظهار كرد: از طرف اوقاف علماي بزرگواري دعوت شده اند كه در بقاع متبركه حضور يافته و به مردم در زمينه مشاوره هاي دين، مذهبي و امور زندگي كمك خواهند كرد.
شيري ادامه داد: نبايد فراموش كنيم كه برخي از اماكن ديدني كه گاهي تا 800 سال قدمت دارد فقط محلي براي بازديد و بازگشت نيست بايد تاريخ اين اماكن و اهداف اين اماكن به بازديد كنندگان منتقل شود و بدانند با چه قصدهايي اين اماكن ساخته شده و انشاء الله بتوانيم اين آثار اهل بيت (ع ) ديني و توحيدي هم به نسل هاي بعدي منتقل كنيم.
طرح نوروزي آرامش بهاري در 50 بقعه و امامزاده استان يزد اجرا خواهد شد كه در شهرستان يزد و بصورت شاخص در امامزاده سيد جعفر محمد (ع)، آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) و مسجد جامع كبير يزد از 28 اسفند تا 14 فروردين اجرا مي شود.
استان يزد 110 امامزاده و بقاع متبركه دارد
7537/8068

سرخط اخبار استان‌ها