۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۴۵
کد خبر: 82007648
T T
۰ نفر
مسافران نوروزي شهرستان نير افزايش يافت

اردبيل - ايرنا- بخشدار بخش مركزي نير از افزايش حضور مسافران و گرشگران در اين شهرستان خبر داد.

شهرام بخشي روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا گفت : با شروع تعطيلات موج مسافرت ها آغاز شده و شهرستان نير با توجه به قرار گرفتن در موقعيت جعرافياي مناسب و در مدخل ورودي استان شاهد افزايش حضور مسافران نوروزي است.
وي افزود: تردد مسافران نوروزي موجب شده خيابان هاي اصلي نير با ترافيك شديدي روبرو شوند.
وي اظهار كرد : بيشتر اين مسافران از آبگرم سقزچي ، دهكده توريستي برجلو و منطقه گردشگري بولاغلار بازديد و استفاده مي كنند.
بخشي بيان كرد : تاكنون بيش از 500 نسخه بسته فرهنگي حاوي بروشور، سي دي در بين مسافران نوروزي توزيع شده است .
او، ازچاپ و توزيع بيش از 10 هزار بروشور فرهنگي در قالب معرفي علما، مشاهير و مفاخر شهرستان نيربراي اولين بار در نير خبرداد و گفت: ارايه پتو ، آب جوش، نان و چادر و پزشك رايگان در محل كمپ مسافرين نوروزي ز جمله خدمات ارايه شده اين ستاد به مسافران خواهد بود .
در اين حال به همت شهرداري نير سفره هفت سين در روبروي ساختمان شهرداري نير بر پاشد.
صاحبعلي رام شهردار نير آشناسازي مسافران ايراني با فرهنگ و آيين هاي نوروزي شهرستان نير را از اهداف پهن كردن اين سفره ذكر كرد.
رام افزود: اين سفره هفت سين تا پايان تعطيلات عيد در روز 13 فروردين ماه در شهر نير در معرض ديد همگان خواهد بود.
شهردار نير با بيان اين كه برنامه هاي متنوعي براي ايام نوروز در نظر گرفته شده كه در قالب طرح ويژه استقبال از بهار 95 اجرا مي شود گفت: در اين كميته زيباسازي و آماده سازي شهر براي استقبال از مسافران نوروزي در دستور كار اين شهرداري قرار گرفته است.
رام تاكيد كرد: با توجه به اينكه شهرستان نير در مسير اصلي و در محور ارتباطي استانهاي شمال غرب با مركز استان و استانهاي شمالي كشور واقع شده در جهت حفظ نام و اعتلاي جايگاه شهر نير به لحاظ اينكه تعداد زيادي گردشگر و مسافر در عيد نوروز وارد شهر نير مي شوند از همين رو آماده سازي و زيبا سازي شهر براي استقبال از مسافران ضروري است.
مسئول فوريت هاي پزشكي شهرستان نير از آمادگي كامل نيروهاي اورژانس در ايام نوروز خبر داد.
محمد سرافراز با اشاره به آغاز طرح امداد نوروزي از 25 اسفندماه، گفت: چهار پايگاه جاده‌اي، شهري و سلامت اورژانس 115 در ايام نوروز 95 در شهرستان نير به مردم و مسافران نوروزي، ارائه خدمت مي‌كنند.
وي افزود: برپايي ايستگاه سلامت در داخل شهر، نصب بنر و هشدارهاي ايمني در جاده هاي مواصلاتي شهرستان، فعاليت ستاد هدايت و اطلاع رساني براي مشاوره به مردم و مسافران بصورت 24 ساعته، از ديگر خدمات طرح امداد نوروزي 1395 است.
وي گفت : اين طرح تا 15 فروردين به منظور كاهش حوادث و تلفات جاده اي با همكاري ساير سازمان هاي امدادي برگزار مي شود.
نير در جنوب اردبيل قرار داشته و دروازه ورودي استان به استان از سمت آذربايجان شرقي مي باشد.
6016/716

سرخط اخبار استان‌ها