۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۴۰
کد خبر: 82007643
T T
۰ نفر
افزايش زمان خدمت قطارشهري مشهد

مشهد- ايرنا- مديرعامل شركت بهره ‌برداري قطار شهري مشهد از افزايش زمان خدمت و كاهش سرفاصله زماني قطارشهري در آخرين روز اسفند جاري و نيز روز نخست فروردين خبر داد.

قاسم طاهري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: با توجه به تقاضاي شهروندان در روز پاياني سال به منظور رفاه حال عموم خدمات قطار شهري امروز 29 اسفند تا ساعت 23 ادامه دارد.
وي ادامه داد: زمان خدمات ناوگان قطارشهري مشهد در روزهاي تعطيل از ساعت هفت صبح تا 22 بود اما با توجه به تشرف زائران و مجاوران به حرم مطهر رضوي در روز يكشنبه اول فروردين نيز سرويس ‌دهي قطار شهري با يك ساعت افزايش از ساعت شش صبح آغاز و تا ساعت 23 با سرفاصله زماني چهار تا شش دقيقه ادامه خواهد داشت.
مديرعامل شركت بهره ‌برداري قطار شهري مشهد با اشاره به آمادگي ناوگان براي انتقال مجاوران و مسافران به حرم مطهر رضوي براي حضور در مراسم سخنراني مقام معظم رهبري نيز گفت: تمامي ايستگاهها و 60 دستگاه ناوگان فعال در اين خط بطور كامل شستشو و تنظيف شده اند.
وي افزود: براي ايام نوروز نيز برنامه هاي ويژه اي در ايستگاهها نظير اجراي تئاتر و نمايش، پخش سرودهاي ملي و مذهبي و برپايي نمايشگاههاي مختلف نظير خوشنويسي تدارك ديده شده است.
در مجموع چهار خط براي قطار شهري مشهد تعريف شده كه خط يكم آن به طول 19 كيلومتر از پايانه غدير نخريسي تا وكيل آباد اسفندماه سال 1389 به بهره برداري رسيد و هم اكنون روزانه بطور ميانگين 120 هزار نفر را در اين مسير جا به جا مي كند.
مسير توسعه 4.5 كيلومتري اين خط نيز از ايستگاه غدير تا فرودگاه مشهد در دهه فجر امسال به بهره برداري رسيد و فرايند مسافرگيري آن آغاز شد.
عمليات حفاري مسير 14،5 كيلومتري خط دوم قطار شهري مشهد نيز از منطقه رضاشهر به سوي منطقه طبرسي شمالي توسط دو دستگاه تي.بي.ام از تيرماه 1390 آغاز و پانزدهم بهمن ماه امسال به پايان رسيد.
عمليات اجرايي خط سوم قطارشهري مشهد نيز به طول 28،5 كيلومتر كه مسير شهرك ابوذر تا قاسم آباد را پوشش مي دهد خردادماه امسال با حضور وزير كشور آغاز شد و اينك مراحل ساخت ايستگاه ورودي دستگاه حفاري در ضلع شمال شرقي ميدان فردوسي در حال انجام است.
مطالعات خط چهارم قطار شهري مشهد هم كه قرار است از خواجه ربيع آغاز و با عبور از ميدان شهدا با امتداد به سوي حرم مطهر رضوي از ضلع شمالي حرم عبور كرده و به قلعه ساختمان و جاده سرخس منتهي شود، مرحله پاياني را طي مي كند.
7505/1858

سرخط اخبار استان‌ها