۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۳۴
کد خبر: 82007637
T T
۰ نفر
استاندار خراسان رضوی به استقبال زائران بهاری امام رضا(ع) رفت

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با حضور در پایانه مسافربری امام رضا(ع) و ایستگاه راه آهن مشهد به استقبال زائران بهاری و نوروزی حرم نورانی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) رفت و با اهداد شاخه های گل ورودشان را به مشهد خیر مقدم گفت.

علیرضا رشیدیان در حاشیه این استقبال به خبرنگار ایرنا گفت: تا صبح امروز 29 اسفند دو میلیون مسافر وارد مشهد شده اند لذا تدارك دستگاههای اجرایی به نسبت پارسال كه مشهد پذیرای شش میلیون زائر بود بیشتر شده است.
وی افزود: تمامی بخشهایی كه در حوزه خدمات زیارت در خراسان رضوی برنامه و مسئولیت داشته اند تاكنون كارشان را با دقت انجام داده و می دهند.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: تمامی دستگاهها ذیربط در ورودیهای فرودگاه، راه آهن و پایانه مشهد برای خوش آمدگویی به مسافران نوروزی مستقر شده و تمامی تسهیلاتی لازم برای ورود زائران و مسافران و انتقال آنان به مراكز اسكان را تدارك دیده اند.
وی گفت: در خصوص اسكان پیش بینیهای لازم صورت گرفته و بطور مثال 390 هزارشب خواب آماده شده كه این رقم به نسبت 270 هزار شب خواب پارسال بسیار افزایش یافته و گسترده تر شده است.
رشیدیان افزود: :در حوزه تامین خدمات و ارزاق نیز 10 هزار تن گوشت مرغ، دو هزار تن گوشت قرمز منجمد علاوه بر كشتارهای روزانه، 3500 تن پرتقال و 1500 تن سیب آماده شده و نظارتهایی كه در حوزه عرضه این كالاها انجام می گیرد به صورت جامع و كامل است.
وی همچنین به منظور بررسی میزان آمادگی اتاق اصناف مشهد در نظارت بر عملكرد بازار امروز در این مركز حضور یافت و مدیركل صنعت، معدن و تجارت استان را موظف به نظارت بر عملكرد اتاق اصناف با هدف پاسخگویی به شكایتهای احتمالی شهروندان كرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: بازرسان این مركز به صورت 24 ساعته بر نحوه توزیع اقلام و كالاهای مورد نیاز مردم توسط اصناف نظارت دارند و با موارد خلاف قانون برخورد لازم را می كنند.
وی آسیب شناسی عملكرد سالهای گذشته مركز بازرسی و نظارت اتاق اصناف مشهد را ضروری ذكر و بیان كرد: بدین ترتیب می توان قانون را در رابطه با واحدهای صنفی متخلف اعمال كرده و علت یابی دقیق از وضعیت موجود ارائه داد.
استاندار خراسان رضوی همچنین با حضور در یك نانوایی سیار مستقر در محدوده پیرامون حرم مطهر رضوی از نحوه خدمات رسانی این واحد صنفی به زائران و مسافران بازدید كرد.
1922/1858