تردد بيش از 73 هزار خودروي مسافران در جاده هاي استان به ثبت رسيد

سمنان-ايرنا- فرمانده انتظامي استان سمنان گفت: از ابتداي شروع طرح نوروزي تاكنون تردد بيش از 73 هزار دستگاه خودرو در جاده هاي اين ستان توسط دوربين هاي هوشمند كنترل سرعت به ثبت رسيده است.

به گزارش ايرنا، سردار روح‌الامين قاسمي روز شنبه در جمع مسئولان ستاد تسهيلات نوروزي، پرسنل نيروي انتظامي و پليس راه استان سمنان افزود : طرح نوروزي پليس راهور از 25 اسفند ماه و طرح نوروزي پليس از 27 اسفند ماه همزمان با سراسر كشور در اين استان آغاز شده كه از ابتداي شروع طرح تاكنون 73 هزار و 238 دستگاه خودرو از محور تهران به مشهد و بيش از 25 هزار دستگاه خودرو از محور مشهد به تهران وارد جاده هاي اين استان شده اند.
سردار قاسمي با بيان اينكه از آغاز طرح 129 فقره تصادف خسارتي، جرحي و فوتي در جاده هاي اين استان به وقوع پيوسته است، اظهار داشت: 57 فقره از اين تعداد تصادفات خسارتي، 67 فقره جرحي و پنج فقره فوتي بوده است.
وي در ادامه طرح انتظامي- ترافيكي نوروز را ماراتن سنگين پليس خواند و از عزم راسخ همه نهادها به ويژه پليس براي كاهش تلفات جاده اي در اين ايام خبر داد.
وي شعار 'پليس و مردم، نظم و قانون مداري، نشاط بهاري' را نقشه راه امسال نيروي انتظامي در ايام نوروز اعلام و تاكيد كرد: هدف اصلي پليس ، امنيت بخشي، نظم آفريني و سلامتي شهروندان ايراني است.
فرمانده انتظامي استان سمنان از به كارگيري بيش از چهار هزار نيروي پليس در اين طرح خبر داد و افزود : تمامي رده هاي انتظامي و تخصصي فرماندهي انتظامي استان سمنان تا 15 فروردين آماده باش كامل هستند.
سردار قاسمي ادامه داد : ارائه خدمات انتظامي و امنيتي پليس در سه بخش مسافران نوروزي، زائران امام رضا(ع) و هم استاني هاي گرامي متمركز مي شود.
وي بر رعايت كامل قوانين راهنمايي و رانندگي از سوي مسافران نوروزي و رانندگي با احتياط تاكيد كرد و گفت: ماموران پليس راه استان در تمامي محورهاي مواصلاتي حضور محسوسي خواهند داشت و با متخلفان حادثه ساز برابر قانون برخورد خواهد شد.
وي در ادامه به استقرار 120 ايستگاه پليس در محورهاي مواصلاتي و شهرهاي استان براي ارائه خدمات و تامين امنيت هموطنان اشاره كردو افزود: 50 واحد سيار انتظامي نيز در اين طرح حضور دارند.
به گفته اين مسئول انتظامي 150 واحد گشت خودرويي و 100 موتورسوار پليس براي نظم بخشي در شهرها و جاده ها در ايام نوروز تلاش مي كنند.
رئيس قرارگاه نوروزي استان سمنان هماهنگي و همكاري ساير دستگاه ها در طرح انتظامي-ترافيكي نوروز 95 را مطلوب ارزيابي و از عزم راسخ همه نهادها به ويژه پليس براي كاهش تلفات جاده اي در اين ايام خبر داد.
وي اظهار اميدواري كرد با تلاش همه دست اندركاران و قانون مداري و احتياط شهروندان در رانندگي، نوروزي ايمن و شاد را رقم بزنيم.
فرمانده انتظامي استان سمنان با اشاره به فعاليت شبانه روزي قرارگاه نوروزي پليس به عموم مردم به ويژه به مسافران توصيه كرد در صورت نياز يه حضور نيروي انتظامي بلافاصله با مركز فوريت هاي پليسي 110 تماس بگيريد.
سالانه بيست ميليون مسافر به استان سمنان سفر مي كنند.
6026/7460

سرخط اخبار استان‌ها