سردار مومني : ميانگين سرعت در جاده هاي كشور دو كيلومتر افزايش دارد

سمنان-ايرنا- جانشين فرماندهي نيروي انتظامي گفت: در زمان حاضر ميانگين سرعت در جاده هاي كشور 2 كيلومتر افزايش يافته است كه اين افزايش سرعت شروع خوبي براي سال جديد نمي باشد.

به گزارش ايرنا ، سردار اسكندر مومني روز شنبه در حاشيه بازديد از پاسگاه پليس راه محور سمنان-دامغان و نحوه اجراي طرح نوروزي پليس و امداد و نجات در استان سمنان، در گفت و گو با خبرنگاران افزود : بيشترين تصادفات اتفاق افتاده در جاده هاي كشور ناشي از واژگوني خودرو بوده كه مهمترين دليل آن نيز خواب آلودگي، خستگي، سرعت بالا و توجه نكردن به جلو است.
سردار مومني با بيان اينكه نصب دوربين‌هاي ثبت تخلفات در جاده‌ها تأثير مثبتي در كاهش تخلف و حوادت رانندگي دارد، اظهار داشت: با توجه به ترافيك محورهاي مختلف و سفرهاي نوروزي، مردم و رانندگان بايد ضمن رعايت مقررات رانندگي، همكاري لازم را با پليس داشته باشند.
جانشين فرماندهي ناجا سرعت كمتر در رانندگي را يكي از راه هاي رسيدن به هدف ،سلامت سفرهاي جاده اي ذكر كرد و خواستار رعايت سرعت مطمئنه توسط رانندگان در سفرهاي نوروزي شد.
وي با بيان اينكه افزايش سرعت به شدت تلفات منجر مي شود، مهم ترين نكته قابل توجه در رانندگي را رعايت سرعت مطمئنه عنوان و اضافه كرد: با كنترل سرعت مي توان از ميزان تلفات جاده اي كاست و هر چه قدر سرعت خودرو كمتر باشد شدت تصادفات و جراحات و آسيب هاي وارده كمتر خواهد بود.
به گفته وي در همه دنيا بروز سوانح و حوادث ترافيكي تا اندازه اي اجتناب ناپدير است ،اما بايد تلاش كرد، با برنامه ريزي و اتخاذ تدابيري مانع آسيب و تلفات شد.
جانشين فرماندهي ناجا كاهش سرعت را يكي از راه كارهاي كاهش تلفات و تصادفات جاده اي دانست و بر مديريت سرعت وسايل نقليه در محورهاي كشور تاكيد كرد.
سردار مومني با اشاره به نقش نيروهاي پليس راه در كنترل سرعت خودروها تصريح كرد: براي پيشگيري از حوادث جاده اي، حضور ملموس و محسوس نيروهاي انتظامي و امدادي در جاده ها موثر و با اهميت است.
وي خاطرنشان كرد: براي كاهش سرعت خودروها در جاده ها، بايد تجهيزات كنترل سرعت در محورهاي اين استان افزايش يابد.
سردار مومني با بيان اينكه وجود يك نفر تلفات هم زياد است، خاطرنشان كرد: ما بايد همه تلاش خود را به‌كار گيريم و تا آنجا كه ممكن است ميزان تلفات حوادث را در كشور كاهش دهيم.
وي حضور پليس در جاده‌ها را بازدارنده ارزيابي و اظهار كرد: حضور گسترده پليس و نيروهاي امدادي در محورها جدا از بازدارندگي، سبب افزايش تمركز رانندگان و كاهش تصادفات مي‌شود.
جانشين فرماندهي ناجا به رانندگان توصيه كرد در فاصله‌هاي زماني مناسب در بين راه به استراحت كامل بپردازند و تحت هيچ شرايطي در زمان خستگي و خواب‌آلودگي رانندگي نكنند.
7470/6026/1648