آغاز نمايشگاه برترين سفره هاي هفت سين از مواد دور ريختني در قم

قم- ايرنا - مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قم از آغاز نمايشگاه برترين سفره هاي هفت سين از مواد دور ريختني و بازيافتي در اين شهر خبر داد.

سيد عبدالله مير ابراهيمي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا، اظهار داشت: سازمان مديريت پسماند از نيمه بهمن ماه طي فراخواني از همه شهروندان و همياران سامپ براي شركت در اين جشنواره دعوت به عمل آورد، تا سفره هاي هفت سين خود حاوي اقلام و اجناس بازيافتي را تهيه و پس از تصوير برداري آن را به سازمان مديريت پسماند ارسال كنند.
وي هدف از برگزاري چنين جشنواره اي را تغيير ديدگاه و نگرش شهروندان به زباله و اقلام دور ريختني عنوان كرد، و افزود: ما بر آن هستيم تا با برپايي اين جشنواره اين باور عمومي را در جامعه ايجاد كنيم، كه همه اجناس غير قابل استفاده زباله نيستند، و مي توان با مقداري خلاقيت و سليقه به خرج دادن از اقلامي كه قابل استفاده نيست، وسايل بسيار زيبا و ارزشمندي تهيه كرد.
اين مقام شهرداري قم با بيان اينكه پس از بررسي و بازبيني سفره هاي هفت سين تهيه شده حدود 70 مورد از بهترين آنها در محل بوستان بنيادي به نمايش گذاشته شده است، تصريح كرد: اين نمايشگاه از 28 اسفند از ساعت 9 الي 18 در مكان ياد شده دائر است، تا هم شهروندان قمي و هم زائران و مسافران امكان و فرصت بازديد از آن را داشته باشند.
ميرابراهيمي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه حجم زباله هاي توليد شده از سوي شهروندان قمي در سال 94 بين 650 تا 680 تن بوده است، تصريح كرد: اين حجم زباله در روز هاي پاياني سال و بويژه شب گذشته به 830 تن رسيده است.
اين مسئول با تاكيد بر اينكه نيروهاي خدماتي شهرداري در ايام نوروز به صورت شبانه روزي اقدام به جمع آوري زباله از سطح شهر مي كنند، تصريح كرد: سازمان مديريت پسماند در روز 13 فروردين و روز طبيعت در قالب ارائه مباحث آموزشي حضور موثرتري در بوستان ها خواهد داشت، و در اين راستا نمايشگاه كوچكي را نيز در بوستان غدير بر پا مي كند.
مير ابراهيمي همچنين با اشاره به همكاري سامپ با سازمان فرهنگي شهرداري براي ارائه مباحث آموزشي به شهروندان، تصريح كرد: سامپ در صدد است تا در كنار غرفه هاي فرهنگي كه توسط سازمان فرهنگي شهرداري در بوستان هاي مختلف ايجاد شده، ضمن توزيع بروشورها و كتابچه هاي آموزشي، آموزش هايي را نيز در خصوص نحوه مديريت زباله و تفكيك از مبداء آن ارائه دهد.
7403/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها