استقرار و راه اندازی400 ایستگاه پلیس محلات و 560 گشت سواره همزمان با ایام نوروز در پایتخت

تهران - ایرنا - فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به برنامه های یك ماهه (15 اسفند 94 تا 15 فروردین 95) قرارگاه نوروزی پلیس، از ایجاد و استقرار 400 ایستگاه پلیس محلات، 560 گشت سواره و 800 گشت پیاده نوروزی در مناطق مختلف پایتخت خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس تهران بزرگ، سردار حسین ساجدی نیا با اعلام این خبر افزود: حضور پررنگ و موثر ماموران پلیس در مناطق مختلف تهران با هدف ایجاد نظم ، آرامش و امنیت از دیگر برنامه های محوری قرارگاه نوروزی پلیس تهران بزرگ است.
رییس پلیس تهران بزرگ همچنین ایجاد 33 تیم بازرسی برای نظارت و ارزیابی عملكرد و فعالیت نوروزی پلیس پایتخت در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر به شهروندان را از دیگر برنامه های مهم قرارگاه نوروزی عنوان كرد.

* راه اندازی پلیس محلات در مناطق مختلف پایتخت
رئیس پلیس پایتخت همچنین با اشاره به وجود 375 محله در سطح تهران بزرگ ، گفت: طرح ایجاد و راه اندازی ایستگاه های پلیس در محلات مختلف تهران بزرگ از 15 فروردین ماه سال آینده اجرا و عملیاتی خواهد شد.
به گفته وی، این اقدام براساس رویكرد پلیس در طرح امنیت محله محور در مناطق مختلف شهر تهران اجرایی می شود.
سردار حسین ساجدی نیا در ادامه به برخی از اقدامات پلیس تهران بزرگ در سال 94 اشاره و اظهار كرد: انهدام بیش از یك هزار و 200 باند مجرمانه در حوزه پلیس آگاهی تهران و رشد قابل توجه در حوزه امنیت محله محور در بخش های مبارزه با موادمخدر، باندهای فساد و... از جمله اقدام موفق پلیس تهران بزرگ در سال 94 است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به رشد 30 درصدی كشفیات موادمخدر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، گفت: این امر حاكی از تلاش موثر پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در مبارزه با سوداگران مرگ است.
سردار ساجدی نیا همچنین از كاهش 23 درصدی جرایم خشن در حوزه سرقت های مسلحانه و 15 درصدی آدم ربایی و گروگان گیری در سال 94 نسبت به سال گذشته خبر داد.
تهرام/1109/ 1625