هواپیماهای روسی مراكز تحت كنترل داعش را در رقه بمباران كردند

مسكو - ایرنا - رسانه های روسی روز شنبه از بمباران مراكز گروه تروریستی داعش در رقه پایتخت غیررسمی این گروه خبر دادند.

به گزارش ایرنا، در گزارش رسانه های روسی به نقل از وزارت دفاع روسیه خاطرنشان شده است: مراكز تحت كنترل داعش در چند منطقه استان رقه بمباران و ضربات سنگینی به بدنه این گروه تروریستی وارد امده و دهها نفر بر اثر ان به هلاكت رسیده اند.
در این حملات، چندین نقطه شهر رقه و نیز مراكز داعش در حومه منطقه تبكه بمباران شد كه بر اثر ان چند مركز تجمع تروریست ها ازجمله مقر داعش در این منطقه نابود شد.
هواپیماهای روسی در روزهای اخیر عملیات هوایی خود در سوریه را بر پشتیبانی نیروهای سوری در عملیات علیه گروه داعش در منطقه تدمر متمركز كرده اند و تمام اقدامات برای آزادسازی این شهر از دست تروریست های داعشی برنامه ریزی شده است.
در همین حال به گزارش خبرگزاری اسپوتنیك روسیه، ساكنان شهر رقه سوریه از فرار اعضای گروه تروریستی داعش از این شهر پس از آغاز پیشروی ارتش سوریه به شهر پالمیرا (تدمر) خبر دادند.
یك منبع آگاه در رقه گفت: داعشی ها با بازرسی از ساكنان محلی شناسنامه های آنها را ضبط می كنند و با استفاده از این شناسنامه ها به عنوان افراد غیر نظامی از رقه می گریزند.
این منبع اعلام كرد، در چند روزه اخیر، حداقل 10 نفر از صفوف داعش فرار كرده اند.
عملیات علیه داعش با هماهنگی و پشتیبانی هوایی روسیه انجام می گیرد.
ژنرال «سرگئی رودسكوی» رئیس اداره عملیات ستاد كل ارتش روسیه روز جمعه در این رابطه اعلام كرد: عملیات هوافضای روسیه علیه گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در سوریه ادامه دارد.
ژنرال رودسكوی به خبرنگاران گفت: عملیات برای سركوبی گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره ادامه دارد و هواپیماهای روسی روزانه 20-25 پرواز رزمی به منظور پشتیبانی از ارتش سوریه برای آزادسازی شهر «تدمر» انجام می دهند.
مقام روس ادامه داد: در روزهای اخیر ارتش سوریه و نیروهای میهن دوست این كشور با پشتیبانی هوایی روسیه عملیات گسترده ای را برای آزادسازی شهر تدمر انجام می دهد. شرایط برای محاصره این شهر و نابودی كامل تروریست های گروه داعش در آن فراهم شده است.
رودسكوی گفت: ارتش سوریه ارتفاعات مشرف بر شهر تدمر و جاده های اصلی منتهی به آن را تحت كنترل خود در آورده و مسیر انتقال مهمات و تداركات به تروریست های واقع در این شهر را مسدود كرده اند.
رئیس اداره عملیات ستاد كل ارتش روسیه خاطرنشان كرد: تروریست ها از 27 ماه فوریه (8 اسفند) كه آتش بس در سوریه برقرار شده تا امروز 247 مورد آتش بس را نقض كرده اند. اما در روزهای اخیر از موارد نقض آتش بس در سوریه كاسته شده است.
اروپام**391 ** 1583 **

سرخط اخبار جهان