آيت الله مظاهري: شادي نوروز را با گناه و خودنمايي همراه نكنيم

اصفهان-ايرنا-آيت الله حسين مظاهري از مراجع تقليد و رئيس حوزه علميه اصفهان گفت: شادي نوروز و سال نو را كه نياز زندگي است نبايد با گناه خودنمايي همراه كنيم.

به گزارش روز شنبه ايرنا، اين مرجع تقليد در درس اخلاق خود در مسجد حكيم اصفهان افزود: خودنمايي، تجمل گرايي، تهمت، اختلاط زن و مرد، غيبت و شايعه پراكني، آسيب هابي جدي براي شادي هاي نوروز است.
وي بيان كرد: شادي و دوري از غم و غصه در اسلام توصيه شده است اما بعضي افراد اين شادي را با معصيت همراه مي كنند و آن را صحيح معنا نمي كند و اين موضوع شادي ها را تبديل به مشكلات و گناه مي كند.
رئيس حوزه علميه اصفهان ادامه داد: شادي نوروز را به دور از گناه و با خدمت به مردم و تامين نيازهاي افراد سپري كنيم كه اين شادي، رضايت حضرت حق را نيز بدنبال دارد.
وي با اشاره به اينكه بعضي افراد بدليل جرائم غيرعمد و مشكلات زندگي در زندان هستند، تصريح كرد: تلاش براي آزادي آنها در پيش از نوروز و برنامه ريزي و همكاري با يكديگر براي آزادي آنها در سال‌ آينده از مصاديق خدمت به مردم است.
آيت الله مظاهري افزود: اكنون افرادي بدليل بدهكاري و تصادف در زندان ها هستند كه اين مشكل بدليل بي توجهي يا مشكلات اجتماعي به وجود آمده است و كمك به رفع اين مشكلات، موجب نجات آنان مي شود.
وي ادامه داد: مومنان بايد براي شادي مردم نيازمند در ايام نوروز كار كنند زيرا شاد كردن ديگران موجب شادي حضرت حق و رضايت خداوند متعال مي شود و در سرنوشت انسان نيز موثر است.
مهد/ 7137 / 6027/2093

سرخط اخبار استان‌ها