۲۹ اسفند ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۴۹
کد خبر: 82007580
T T
۰ نفر
پيشگيري از سرقت و جرائم در اولويت پليس كنگاور

كرمانشاه – ايرنا – فرمانده انتظامي كنگاور، گفت: پيشگيري از جرائم و سرقت اولويت پليس اين شهرستان در ايام نوروز 95 است.

حسين براري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، اظهار كرد: طرح رزمايش نوروزي از 25 اسفند با مشاركت همه دستگاه ها آغاز شده و تا 15 فروردين 95 نيز ادامه خواهد داشت.
وي ادامه داد: در راستاي اجراي طرح هاي نوروزي با ارگانها و ديگر سازمان هاي مسئول، تعامل خوبي صورت گرفته و از نيروهاي خدمات رساني در اين ايام براي امنيت و آسايش شهروندان و مسافران استفاده مي شود.
فرمانده انتظامي كنگاور با بيان اينكه اولويت دوم اين شهرستان پيشگيري از سوانح جاده اي به ويژه تصادفات فوتي است، افزود: با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري مبني بر اينكه «تلفات رانندگي بايد به حداقل ممكن برسد»، اين شهرستان نيز با برنامه ريزي هاي دقيق و اصولي عزم خود را براي كاهش تصادفات و تلفات جاده اي جزم كرده است.
براري در ادامه با اشاره به اجرايي شدن افزايش نرخ جرائم رانندگي از 25 اسفند، اظهار كرد: 95 درصد مردم قوانين راهنمايي رانندگي را در كشور رعايت كرده و تخلف نمي كنند و از افزايش نرخ جرائم نيز نگراني ندارند و تنها بايد با پنج درصدي كه تخلف مي كنند برخورد قانوني شود.
براري در ادامه، گفـت: هرگونه نقل و انتقال اثاثيه منزل و اسباب كشي از امروز (29 اسفند) تا پايان تعطيلات نوروز بدون اخذ مجوز از پليس ممنوع است.
وي اظهار داشت: شهروندان بايد قبل از اسباب كشي با مراجعه به كلانتري محل سكونت خود نسبت به اخذ مجوز اقدام كنند و در غير اين صورت پليس از اقدام آنان براي جا به جايي اثاثيه منزل جلوگيري خواهد كرد.
اين مقام انتظامي اضافه كرد: با دستگاه قضايي شهرستان نيز هماهنگي هاي لازم در خصوص اجازه مرخصي ندادن به زندانياني كه به جرم سرقت در زندان به سر مي برند و همچنين معتادان زنداني در اين ايام انجام شده است.
براري وفاق جمعي، احساس مسئوليت و مشاركت عمومي در حوزه نظم و انضباط اجتماعي را از شاخصه هاي مهم در كسب موفقيت، ثبات و ارتقاء امنيت اجتماعي در شهرستان كنگاور برشمرد.
فرمانده انتظامي كنگاور افزود: اين موفقيت ها حاصل همراهي مردم در اجراي مطلوب طرح هاي انتظامي و افزايش توجه عمومي به توصيه ها و هشدارهاي پليس به دست آمده است .
شهرستان كنگاور با 85 هزار نفر جمعيت در شرق و ورودي استان كرمانشاه قرار دارد و بارزترين اثر تاريخي آن نيز معبد آناهيتا مي باشد.
7447/6539

سرخط اخبار استان‌ها