125 هتل و مهمان پذير آذربايجان شرقي آماده ميزباني از مسافران نوروزي

تبريز - ايرنا - مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي گفت: 125 هتل، هتل آپارتمان و مهمان پذير آذربايجان شرقي طي تعطيلات نوروزي سال جديد آماده ميزباني و ارايه خدمات به گردشگران است.

فرزين حق پرست، روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا با تاكيد بر اينكه تمهيدات و اقدامات لازم براي تجهيز و آماده سازي تمامي مراكز اقامتي استان از هفته ها قبل صورت گرفته است، اظهار كرد: در اين راستا تلاش شده تعداد تخت ها و ظرفيت هتل هاي استان به ويژه در تبريز افزايش پيدا كند.
وي از افزايش ظرفيت هتل هاي آذربايجان شرقي به هفت هزار و 895 تخت براي ارائه خدمات به مسافران نوروزي خبر داد و افزود: اين رقم در سال 94 هفت هزار و 500 تخت بود.
وي اضافه كرد: اين تعداد تخت در قالب 50 هتل و هتل آپارتمان و 75 مهمان پذير براي پذيرايي از مهمانان نوروزي آماده شده است.
حق پرست افزود: در حال حاضر 9 كمپ گردشگري، 10 مجتمع خدماتي بين راهي، 155 غذاخوري بين راهي و 9 سفره خانه سنتي در مناطق مختلف استان آماده خدمات رساني به گردشگران نوروزي هستند.
وي، آذربايجان شرقي و تبريز را از مقاصد مهم گردشگري كشور در مناسبت هاي مختلف از جمله تعطيلات نوروزي عنوان و اظهار كرد: اين در حالي است كه تعداد هتل هاي فعلي استان با وجود توسعه قابل توجهي كه در اين زمينه صورت گرفته، پاسخگوي نياز مسافران نيست.
حق پرست، با ابراز خرسندي از افتتاح سه هتل ديگر در آذربايجان شرقي، گفت: هتل استقبال در تبريز و دو هتل ديگر در هادي شهر و جلفا طي سال جاري به بهره برداري رسيده است.
وي، با اعلام خبر استانداردسازي هفت هتل در استان طي سالجاري به منظور ارتقاي سطح كيفي خدمات به گردشگران، از نظارت كامل بر عملكرد مراكز اقامتي، مهمان پذيرها، هتل ها، هتل آپارتمان ها و كمپ هاي گردشگري در نوروز 95 و همچنين از تلاش براي تبديل اتاق مهمان پذيرها به سوئيت در سال آينده خبر داد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي افزود: هيچ گونه افزايش قيمت در تعرفه مراكز اقامتي، خدماتي و رفاهي در نوروز 1395 در استان نخواهيم داشت و علاوه بر اين تخفيف هاي ويژه اي نيز براي جلب گردشگران اعمال خواهد شد.
آذربايجان شرقي با مساحت بيش از 45 هزار كيلومتر مربع و سه ميليون و 800 هزار نفر جمعيت، بزرگترين و پرجمعيت ترين استان شمال غربي ايران است كه داراي 21 شهرستان، 58 شهر ، 30 بخش، 133 دهستان مي باشد.
اين استان به دليل داشتن ابنيه ها، آثار تاريخي متعدد و مراكز گردشگري همراه با طبيعت زيباي كوهستاني يكي از مناطق مهم گردشگري ايران به شمار مي رود.
3038/6183

سرخط اخبار استان‌ها