ترافيك نيمه سنگين در آزاد راه تهران - قم/ترافيك ساير محورها روان است

قم- ايرنا- رئيس پليس راه فرماندهي انتظامي استان قم گفت: هم اكنون ترافيك در محورهاي آزاد راه تهران - قم، كمربندي امام علي (ع) و محور قم - سلفچگان نيمه سنگين و ترافيك در ساير محورهاي استان روان است.

سرهنگ اردشير جمشيدي راد روز شنبه در گفت و گو با ايرنا بيان داشت: بر اساس آمار احصا شده از دستگاه هاي تردد شمار در محورهاي استان قم، روز گذشته 28 درصد افزايش ورودي خودروهاي سبك به استان قم نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شاهد بوديم و ورودي خودروهاي سنگين نيز 18 درصد افزايش داشته است.
وي ابراز داشت: از آغاز طرح نوروزي پليس در 25 اسفند تا روز گذشته 15 درصد حجم تردد در محورهاي استان قم افزايش داشته است.
وي گفت: با توجه به اينكه در ايام جاري ترافيك در محورها سنگين است به رانندگان توصيه مي كنيم قوانين رانندگي را كاملا رعايت كنند و با حركت بين خطوط، عدم استفاده از تلفن همراه، بستن كمربند ايمني، رعايت سرعت مجاز و پرهيز از انحراف به چپ سفري ايمن داشته باشند.
جمشيدي راد بيان داشت: با توجه به تجزيه و تحليلي كه از حوادث نوروز 94 داشته ايم نزديك به 41 درصد از تصادف هاي جاده اي در محورهاي استان قم از نوع واژگوني به علت سرعت غيرمجاز يا خواب آلودگي بوده است.
وي هم چنين از مسافران نوروزي خواست با توجه به اينكه نرخ برخي از جرائم رانندگي نزديك به 100 درصد افزايش داشته اند با رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي از جريمه مالي خودرو خود جلوگيري كنند.
وي يادآور شد: هيچگونه ممنوعيتي در محورهاي استان در حال حاضر براي خودروهاي سنگين وجود ندارد و در صورت اعمال هر گونه محدوديت، اين محدوديت ها از سوي پليس اطلاع رساني خواهد شد.
7408/ 6133/1904