ترافيك سنگين در محور نوكنده - گرگان – جنگل گلستان

گرگان - ايرنا - مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي گلستان گفت: با توجه به آغاز بخش نخست سفرهاي نوروزي، اكنون ترافيك ورودي از غرب استان در محور نوكنده - گرگان و خروجي از استان در محدوده جنگل گلستان سنگين است.

عادل مصدقي روز شنبه هنگام بازديد ميداني از محورهاي استان در گفت و گوي تلفني با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي با وي اظهار كرد: ترافيك سنگين خروج خودروها از محور مزبور به دليل گذر زائران مرقد مطهر حضرت علي بن موسي الرضا (ع) است و پيش بيني مي شود تا شامگاه امشب ادامه يابد.
به گفته وي ترافيك خودروهاي مسافران نوروزي در محور مزبور از روز پنجشنبه به صورت نيمه سنگين است.
وي در خصوص وضعيت ديگر جاده هاي استان نيز گفت: همه محورهاي ارتباطي استان گلستان باز بوده و آمد و شد خودروها به صورت عادي در حال انجام است.
مصدقي از رانندگان خودروهاي گذري از اين استان خواست كه به توصيه هاي پليس از جمله همراه داشتن زنجير چرخ، رعايت فاصله مناسب، پرهيز از شتاب در رانندگي و رانندگي در حالت خستگي و خواب آلودگي، علائم هشداردهنده، سرعت قانوني بويژه در جاده هايي كه از داخل شهرها و روستاها عبور مي كنند،توجه داشته باشند.
اداره كل راه و شهرسازي گلستان با آغاز طرح راهداري نوروزي از 25 اسفند ماه در طول راه هاي استان، تعداد 44 اكيپ راهداري با توان 520 نيرو و عوامل راهداري و 167 دستگاه ماشين آلات سبك، سنگين و نيمه سنگين در طول دو هزار و 800 كيلومتر از مسيرهاي گردشگري و پرتردد استان مستقر كرده و در حال خدمات رساني و عمليات راهداري هستند.
همچنين 22 باب راهدارخانه ثابت و سيار استان براي خدمات دهي به مسافران نوروزي تجهيز شده است.
استان مرزي و گردشگرپذير گلستان واقع در شمال ايران افزون بر پنج هزار كيلومتر راه اصلي ، فرعي و روستايي دارد.
گلستان با قرار گرفتن بين دو قطب گردشگري شمال و زيارتي مشهد مقدس و داشتن بيش از هزار و 500 جاذبه تاريخي، طبيعي و فرهنگي ميزبان گردشگران بسياري از نقاط مختلف كشور در ايام تعطيلات نوروز است.
استان گلستان با افزون بر 21 هزار كيلومتر مربع وسعت در شمال كشور قرار دارد.
وضعيت جوي استان اكنون صاف تا نيمه ابري است.
6204/1648

سرخط اخبار استان‌ها