آمادگي پايگاههاي اورژانس جاده اي كاشان براي ارايه خدمات به مسافران نوروزي

كاشان- ايرنا- رييس دانشگاه علوم پزشكي كاشان از آمادگي كامل پايگاه هاي جاده اي و شهري مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي اين دانشگاه به مسافران و نيز شهروندان كاشاني در تعطيلات نوروز خبر داد.

به گزارش ايرنا، دكتر محمدحسين اعرابي روز شنبه به ايرنا گفت: 20 كد عملياتي اورژانس با همراهي 50 نفر از كارشناسان فوريت هاي پزشكي و كارشناسان واحدهاي اپراتوري، ستاد هدايت، EOC (مركز كنترل كيفيت)، پزشك مقيم و مديران بحران در ستاد فرماندهي مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي، آماده ارايه خدمات به بيماران و مسافران نوروزي هستند.
وي در ادامه افزود: پايگاه هاي اورژانس چوگان، فين و خانه هاي تاريخي نيز در اين ايام فعال است.
رييس دانشگاه علوم پزشكي كاشان، با بيان اينكه امسال يك كد عملياتي اورژانس در روز سيزدهم نوروز در شهر نياسر فعال مي شود، گفت: مردم مي توانند موارد و مشكلات بهداشت محيط در نوروز را به شماره هاي 190 و 1490 و مشكلات در حوزه درماني را به سامانه 1590 اطلاع دهند.
وي به فعاليت هاي جديد اين دانشگاه در ايام نوروز اشاره كرد و تصريح كرد: افزايش پايگاه هاي اورژانس جاده اي، ارائه خدمات عمومي در بيمارستان هادي زاده و آمادگي كامل در بخش دياليز از جمله اين خدمات دانست.
اعرابي با اشاره به آمادگي كامل اين دانشگاه براي ارائه خدمات بهداشتي و درماني، به ارائه خدمات كامل در زمينه دياليز به مسافران در ايام نوروز خبر داد و اظهار كرد: به همين منظور، بيماران دياليزي كه قصد سفر به اين منطقه را دارند، مي توانند پيش از مسافرت به منظور بهره مندي از خدمات دياليز هماهنگي لازم را انجام دهند.
وي همچنين به آماده باش كامل مراكز درماني و اورژانس هاي پيش بيمارستاني و بيمارستاني اين منطقه اشاره كرد و گفت: با توجه به افزايش مراجعه كنندگان، اورژانس بيمارستان هادي زاده (متيني) امسال مانند اورژانس مركزي به صورت عمومي در زمينه هاي مختلف به مردم و شهروندان خدمات ارائه مي دهد.
6021

سرخط اخبار استان‌ها