برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 95 تامین نیروی انسانی ماهر است

تهران- ایرنا- معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت : برنامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در سال 1395 مبتنی بر طرح ها و پروژه های الویت دار و در مسیر رفع نیاز بازار كار به نیروی انسانی ماهر طراحی و اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، محمدامین سازگارنژاد در نشست شورای معاونان سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: سال آینده ضمن برنامه ریزی در سازمان تا سطح مراكز آموزشی، برنامه جامع تفصیلی مراكز آموزشی نیز به صورت سالانه تدوین و اجرا می شود.
وی، بر لزوم پایش برنامه های آموزشی تاكید كرد و گفت: تدوین و اجرای نقشه راه برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در دست اقدام است تا بتوان سامانه الكترونیكی مبتنی بر وب را برای پایش دوره های آموزشی در مراكز آموزش فنی و حرفه ای از طریق ستاد این سازمان طراحی و اجرا كرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور با تأكید بر اینكه =فناوری ارتباطات و اطلاعات در برنامه های سال آتی این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: شناسایی راهكارهایی كه با بهره گیری از فناوری اطلاعات بتوانیم مهارت را به درون خانه های مردم برد، نیز در دستور كار قرار دارد.
سازگار نژاد تصریح كرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در سال 95 در برنامه های خود توجه ویژه به نیازهای بازار كار را در دستور كار دارد و به دنبال مشاركت با ذینفعان و شركای اجتماعی است تا بتواند به سهم خود از مطالبات مردم پاسخ صحیح و منطقی بدهد .
وی ابراز امیدواری كرد: سال جدید افق روشن تری برای مهارت آموزی در كشور ترسیم و اجرا شود.
به گزارش ایرنا، علی ربیعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی پیش از این گفته بود، سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور در سال 94 كانون جهت گیری های وزارتخانه است و در نخستین نشست مشاوران اقتصادی رئییس جمهوری نیز بحث گرایش اشتغال در توسعه منابع انسانی مورد توجه قرار گرفت.
ربیعی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور علاوه بر مهارت های شغلی باید برای مهارت های ذهنی و نیل به موفقیت نیز برنامه ریزی كند.
اقتصام ** 1559 ** 2023

سرخط اخبار اقتصاد